Cheapest weed in Lebanon, ME
1,236 Lebanon menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 1, 2026
↑ Compare every Maine city: cheapest weed in Maine
Cheapest flower in Lebanon
See all flower prices →Cheapest right now: Granny MAC | Smalls | 28g at Pot of Gold — $130 ($4.64 per gram) · 143 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Granny MAC | Smalls | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sherb Cream Pie 28G | Dreamscape Farms Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour LA 28G | Dreamscape Farms Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Jelly Donutz 28G | Dreamscape Farms Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Freezerburn | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dream Marker | Big Buds | 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Cereal a la Mode Flower | eighth | $19.99 | $5.71/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Triple Scoop Flower | eighth | $19.99 | $5.71/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Lebanon
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: High Coast 1G 1:1 THC+CBD Cartridge - Dragon Berry (Sativa) at Harvest Goddess — $20 ($2 per gram) · 407 comparable items at 4 stores
Cheapest edibles in Lebanon
See all edibles prices →Cheapest right now: Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Strawberry at Harvest Goddess — $30 ($3 per 100mg of THC) · 285 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Strawberry Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Blueberry Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Watermelon Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Mango Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Peaches & Cream Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Grape Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Blue Raspberry Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dirigo Cannabis | 1000MG Gummies - Orange Cream Edibles | each · 1000mg THC | $30 | $3/100mg THC | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Lebanon
See all concentrates prices →Cheapest right now: Moonraker | Solvent | 14g at Harvest Goddess — $80 ($5.71 per gram) · 156 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Moonraker | Solvent | 14g Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SALE | Refine | 14G Loud Resin - Designer Runtz Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SALE | Refine | 14G Loud Resin - GMO Pie Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | nana glue | Solvent | 14g Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SALE | Refine | 14G Loud Resin - Sour Runtz Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | SALE | Refine | 14G Loud Resin - Mule Fuel Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | SALE | Refine | 14G Loud Resin - Trop Cherry Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | SALE | Refine | 14G Loud Resin - Lickz Concentrates | half ounce | $80 | $5.71/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Lebanon
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: House Blend | Joints | 1g at Harvest Goddess — $5 ($5 per gram) · 167 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | House Blend | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Royal Bones 5 Pack 1G Preroll - Cake Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Royal Bones 5 Pack 1G Preroll - Grape Guava Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Royal Bones 5 Pack 1G Preroll - Wemby Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Sherbert Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | House Blend | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $30 | $6/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | East Coast Sour Diesel Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Headbanger Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Lebanon
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Green Truck Infused Pre-Roll Pack 3.75G - Headband at Harvest Goddess — $32 ($8.53 per gram) · 19 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Green Truck Infused Pre-Roll Pack 3.75G - Headband Infused Pre-rolls | 3.75 g | $32 | $8.53/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Green Truck Infused Pre-Roll 1g - Hell Rider Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Truck Infused Pre-Roll 1g - Karamel Kut Throat Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Green Truck Infused Pre-Roll 1g - Glacial Gas Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Green Truck Infused Pre-Roll 1g - Frozen Fruit Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Green Truck Infused Pre-Roll 1g - Georgia Apple Pie Infused Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rouge Wave | Shokies x Chemon tree 1.2g Infused Pre Roll Infused Pre-rolls | 1.2 g | $18 | $15/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Super Joint | Infused Joints | 1.2g Infused Pre-rolls | 1.2 g | $18 | $15/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Lebanon flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Lebanon →Discounted items across Lebanon menus, newest first.
Best dispensaries in Lebanon →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.