Cheapest pre-rolls in Lebanon, ME
Cheapest right now: House Blend | Joints | 1g at Harvest Goddess — $5 ($5 per gram)
167 comparable pre-rolls listings at 4 Lebanon dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every Maine city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | House Blend | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Royal Bones 5 Pack 1G Preroll - Cake Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Royal Bones 5 Pack 1G Preroll - Grape Guava Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Royal Bones 5 Pack 1G Preroll - Wemby Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $25 | $5/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Banana Sherbert Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | House Blend | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $30 | $6/g | Harvest Goddess Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | East Coast Sour Diesel Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Headbanger Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Tropical Punch Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Frosted Flakes Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Garlic Cocktail Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Apple Jacks Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $90 | $6.43/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Pure Nubble Live the Adventure Pre-Rolls - 5pk/ Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25$3529% off | $6.67/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Gastro Pop | Highlands 5 pack 0.75g Straights Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25 | $6.67/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Randy's Candy Live the Adventure Pre-Rolls - 5pk/ Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25$3529% off | $6.67/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | cherbet | Joints | 0.75g | 5pk Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25 | $6.67/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Ghost Train Haze Live the Adventure Pre-Rolls - 5pk/ Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25$3529% off | $6.67/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Slapz | Highlands 5 pack 0.75g Straights Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25 | $6.67/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Carbon Fiber | Highlands 5 pack 0.75g Straights Pre-rolls | 3.75 g · 5-pack | $25 | $6.67/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Durban Grape Double Tap Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7 | $7/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Runtz 5 Pack 1g Pre Rolls AAA Pharms · Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $35 | $7/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Animal Tsunami - 5 Pack 1g Pre Rolls AAA Pharms · Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $35 | $7/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Peanut Butter Breath Navigator Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $100 | $7.14/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Super Silver Grapefruit Navigator Pre-Rolls - 28pk Pre-rolls | half ounce · 28-pack | $100 | $7.14/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Grease Monkey Live the Adventure Pre-Rolls - 10pk/0 Pre-rolls | 3.75 g · 10-pack | $28$3520% off | $7.47/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Gummiez Live the Adventure Pre-Rolls - 10pk/0 Pre-rolls | 3.75 g · 10-pack | $28 | $7.47/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Fogu Blunt Pre-rolls | 1.2 g | $9 | $7.50/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Oreoz Blunt Pre-rolls | 1.2 g | $9 | $7.50/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Chili Verde Pre-Roll Pre-rolls | 3/4 g | $6 | $8/g | East Coast Cannabis Dispensary - Lebanon Lebanon · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Green Trap - Girl Scout Cookies Pre-Roll 1G Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | High Tide - Sour Koko 0.5G 28 Pre-Roll Campfire Pack Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | High Tide - Funky Kitten 0.5G 28 Pre-Roll Pack Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Green Trap - Girl Scout Cookies 28 0.5G Pre-Rolls Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | High Tide - Garlic & Gas 0.5G 28 Pre-Roll Pack Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | High Tide - Jokerz 0.5G 28 Pre-Roll Pack Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Green Trap - GMO 28 0.5G Pre-Rolls Pre-rolls | half ounce | $120 | $8.57/g | North Country Cannabis ME Lebanon · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | King Stache | 8 Pack .5g Pre-Roll - Jelly Cake Pre-rolls | 4 g · 8-pack | $35 | $8.75/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | King Stache | 8 Pack .5g Pre-Roll - Dole Whip Pre-rolls | 4 g · 8-pack | $35 | $8.75/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | King Stache | 8 Pack .5g Pre-Roll - Peanut Butter Cherry Pie Pre-rolls | 4 g · 8-pack | $35 | $8.75/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | King Stache | 8 Pack .5g Pre-Roll - Blissful Pre-rolls | 4 g · 8-pack | $35 | $8.75/g | Pot of Gold Lebanon · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lebanon pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lebanon price: $10 per gram (middle of $6.67–$12). That works out to about $35 an eighth.
- 99.4% of priced pre-rolls listings in Lebanon publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lebanon price data: cheapest weed in Lebanon, cheap ounces, Lebanon flower price index, Lebanon deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.