Cheapest weed in Kensington, MD
316 Kensington menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Maryland city: cheapest weed in Maryland
Cheapest flower in Kensington
See all flower prices →Cheapest right now: Duct Tape - Shake/Trim at Crabtree Dispensary — $24 ($3.43 per gram) · 72 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Duct Tape - Shake/Trim 1937 Cannabis · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gorilla Glue - Shake/Trim 1937 Cannabis · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grape Gas Shake/Trim Flower | 5 g | $20 | $4/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Queen of the South Moment Maryland · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Old Pal | Gummie Bunz | Ground | 14g Old Pal · Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Platinum Lemon Cherry Gelato Flower | ounce | $145 | $5.18/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Charm Biscuits Shake/Trim Flower | 5 g | $26 | $5.20/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pineapple 99 Flower | half ounce | $78.75$10525% off | $5.63/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Kensington
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Blue Razz Disposable at Crabtree Dispensary — $47.25 ($23.63 per gram) · 108 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Razz Disposable Vape Pens | 2 g | $47.25$6325% off | $23.63/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Clementine | Disposable | 2g Seed & Strain · Vape Pens | 2 g | $47.25$6325% off | $23.63/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy | Sour Tangie | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $54$7225% off | $27/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | White Widow | Cartridge | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $56.25$7525% off | $28.13/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | White Widow | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cool Mints 1:1 CBD:THC Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Strawberry Haze Cartridge Vape Pens | gram | $30$4025% off | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Lemon Cherry Gelato Disposable Vape Pens | 2 g | $63 | $31.50/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Kensington
See all edibles prices →Cheapest right now: Watermelon Smash [10pk] (400mg) at Crabtree Dispensary — $30 ($7.50 per 100mg of THC) · 36 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Watermelon Smash [10pk] (400mg) incredibles · Edibles | each · 10-pack · 400mg THC | $30 | $7.50/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blood Orange Sativa Gummies - 400 mg (MED ONLY) Edibles | each · 400mg THC | $36$4825% off | $9/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Raspberry Limeade Indica Gummies - 400 mg (MED ONLY) Edibles | each · 400mg THC | $36$4825% off | $9/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blood Orange 1:1 THC:CBD - 400mg (MED ONLY) Edibles | each · 400mg THC | $40 | $10/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Raspberry Creme Bedtime CBN Chews - 400mg (MED ONLY) Edibles | each · 400mg THC | $45 | $11.25/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wild Cherriezzz 5:4:1 CBD:THC:CBN Gummies - 400mg (MED ONLY) Edibles | each · 400mg THC | $45 | $11.25/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Watermelon THCv Chews - 400mg (MED ONLY) Edibles | each · 400mg THC | $45 | $11.25/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | incredibles - Tangahhhrine + CBD 2:1 - Gummies - 200mg:100mg incredibles · Edibles | each · 200mg THC | $23 | $11.50/100mg THC | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Kensington
See all concentrates prices →Cheapest right now: Thunder Mantis Cured Sugar at Crabtree Dispensary — $78 ($22.29 per gram) · 33 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Thunder Mantis Cured Sugar Concentrates | eighth | $78 | $22.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Beach Haze Cured Badder Concentrates | eighth | $78 | $22.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Astrozone Cured Resin Batter Concentrates | gram | $30 | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Spritzer RSO Concentrates | gram | $30 | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Astrozone Cured Resin Sugar Concentrates | gram | $30 | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Chocolatina Cured Resin Sugar Concentrates | gram | $30 | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hazy Face RSO Concentrates | gram | $30 | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grape Dos-I-Dos | Solvent | Sugar | 1g MPX Melting Point Extracts · Concentrates | gram | $30 | $30/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Kensington
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Apple Fritter Sidekicks 2pk Pre-Roll at Crabtree Dispensary — $10 ($1 per gram) · 57 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apple Fritter Sidekicks 2pk Pre-Roll Pre-rolls | 7/10 g · 2-pack | $10 | $1/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Jelly Donuts x GMO 7pk Pre-Rolls Pre-rolls | quarter · 7-pack | $40 | $5.71/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pineapple 99 | Joints | 1g | 7pk LEGEND · Pre-rolls | quarter · 7-pack | $44 | $6.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Toasty 5pk Pre-Roll Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $18$2425% off | $7.20/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Meteor Kush 5pk Pre-Roll Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $19.50$2625% off | $7.80/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Halo Kush 5pk Pre-Roll Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $19.50$2625% off | $7.80/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 410 Fuel 5pk Pre-Roll Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $19.50$2625% off | $7.80/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Biscotti Brulee 5pk Pre-Roll Pre-rolls | 2.5 g · 5-pack | $19.50$2625% off | $7.80/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Kensington flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Kensington →Discounted items across Kensington menus, newest first.
Best dispensaries in Kensington →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.