Cheapest flower in Kensington, MD
Cheapest right now: Duct Tape - Shake/Trim at Crabtree Dispensary — $24 ($3.43 per gram)
72 comparable flower listings at 1 Kensington dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Maryland city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Duct Tape - Shake/Trim 1937 Cannabis · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gorilla Glue - Shake/Trim 1937 Cannabis · Flower | quarter | $24 | $3.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Grape Gas Shake/Trim Flower | 5 g | $20 | $4/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Queen of the South Moment Maryland · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Old Pal | Gummie Bunz | Ground | 14g Old Pal · Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Platinum Lemon Cherry Gelato Flower | ounce | $145 | $5.18/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Charm Biscuits Shake/Trim Flower | 5 g | $26 | $5.20/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pineapple 99 Flower | half ounce | $78.75$10525% off | $5.63/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | SDG OG Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $157.50$21025% off | $5.63/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Monkey Berries Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Cherry Chem Flower District Cannabis · Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Chocolatina Pre-Ground Flower | 15 g | $94 | $6.27/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Platinum Lemon Cherry Gelato | Big Buds | 3.5g Seed & Strain · Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Pineapple Skunk Flower | eighth | $24 | $6.86/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Roll One | Mob Boss Pre-Packaged | Big Buds | 3.5g Roll One · Flower | eighth | $25 | $7.14/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Lemondary (smalls) Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Pungent Smile Flower | eighth | $26 | $7.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Starburst | Smalls | Small Bud Flower Grow West Cannabis Company · Flower | eighth | $26 | $7.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Zealousy #22 Flower | eighth | $26 | $7.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Znow Flakes | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $26 | $7.43/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Melonade Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Blue Beach Haze | Big Buds | 3.5g Modern Flower · Flower | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Super Lemon Haze Flower | eighth | $27 | $7.71/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Golden Pineapple Flower (28g) SunMed Growers · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Purple Punch Flower (7g) SunMed Growers · Flower | quarter | $55 | $7.86/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Starburst Flower | eighth | $28 | $8/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Mexican Flan Flower | half ounce | $115 | $8.21/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Sour Jack Flower | eighth | $29 | $8.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Pave Flower 3.5g District Cannabis · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Nature's Heritage | Lemon Margy | Flower | 3.5G Nature's Heritage · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Beach Cake Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Gas Lit Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Bulbz | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Blappin' Berries Moment Maryland · Flower | eighth | $30$4025% off | $8.57/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Cherry Slushee Flower | eighth | $31.50$4225% off | $9/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Georgia Mintz Flower | eighth | $31.50$4225% off | $9/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Miami Heat | Wildflower | Sun-Grown Untrimmed Flower Grow West Cannabis Company · Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Berried Alive Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Strawguava Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | lemon margy | Smalls | 7g Nature's Heritage · Flower | quarter | $65 | $9.29/g | Crabtree Dispensary Kensington · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Kensington flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Kensington price: $9.07 per gram (middle of $5.63–$14.23). That works out to about $31.75 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Kensington publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Kensington price data: cheapest weed in Kensington, cheap ounces, Kensington flower price index, Kensington deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.