Cheapest weed in Ware, MA
387 Ware menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in Ware
See all flower prices →Cheapest right now: Glue Dream (HI) 7g | Preground | Offbrand at Bleaf Wellness Centre — $28 ($4 per gram) · 89 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Glue Dream (HI) 7g | Preground | Offbrand Flower | quarter | $28 | $4/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Frodo Squeeze (HI) 7g | Preground | Offbrand Flower | quarter | $28 | $4/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Frodo Squeeze (H) 7g | Little Nugs | Offbrand Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Zesty Parm | Smalls | 7g Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | NF1 (H) 7g | Little Nugs | Offbrand Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Bubbles Blueberry (HI) 7g | Little Nugs | Offbrand Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Oakstradam (HI) | 7g | Buds | Cowboy Kush Flower | quarter | $30 | $4.29/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | RITUAL | Bacio Gelato | Popcorn Buds | 14g RITUAL · Flower | half ounce | $60 | $4.29/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Ware
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Tar Tubes Disposable at Bleaf Wellness Centre — $15 ($15 per cartridge) · 92 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tar Tubes Disposable Vape Pens | each | $15 | $15/piece | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Blueberry Muffin | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Lemon Slushie | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Grape Pop | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $20 | $20/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Fruity Champagne (I) | 1g | Cart | Sapura Vape Pens | gram | $22 | $22/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Grape Durban | Cartridge | 1g Kushy Punch · Vape Pens | gram | $22 | $22/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Mendo Sky (H) | 1g | Cart | Sapura Vape Pens | gram | $22 | $22/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Gelonade (H) | 1g | Cart | Sapura Vape Pens | gram | $22 | $22/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest edibles in Ware
See all edibles prices →Cheapest right now: Raspberry Crunch (S) | 20pk | 100mg | Gummies | Sapura at Bleaf Wellness Centre — $8 ($8 per 100mg of THC) · 45 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raspberry Crunch (S) | 20pk | 100mg | Gummies | Sapura Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Cherry | Classic | Sativa | 100mg THC | 10-pack KANHA · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $8 | $8/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Mangoberry (H) | 100mg | NANO Gummies | Sparq Edibles | each · 100mg THC | $10 | $10/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Grape Crunch (I) | 20pk | 100mg | Gummies | Sapura Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $10 | $10/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Lemon Bar (S) | 2pk 100mg | Offbrand Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $10 | $10/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Blueberry (I) | 100mg | 20pk | Gummies | Kushy Punch Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $10 | $10/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Strawberry 1:1 THC:CBD Gummies | 100mg | 20ct | 5mg/ea HAVN · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Strawberry 1:1 | 100mg | 10pk | Gummies | In House** Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $12 | $12/100mg THC | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest concentrates in Ware
See all concentrates prices →Cheapest right now: Double Krush | Solventless | Kief | 1g at Bleaf Wellness Centre — $20 ($20 per gram) · 9 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Double Krush | Solventless | Kief | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $20 | $20/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Buckner | Solventless | Kief | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $20 | $20/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Chimax | Solventless | Ice Water Hash | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $30 | $30/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Cherimoya | Solventless | Ice Water Hash | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $30 | $30/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Chimax | Solvent | Badder | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $30 | $30/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Buckner | Solvent | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $30 | $30/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Amnesia Haze Live Rosin | 1g Good Chemistry · Concentrates | gram | $35 | $35/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Amnesia Live Rosin | 1g Good Chemistry · Concentrates | gram | $35 | $35/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Ware
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Sunburst #5 (S) | 1g | Pre Roll | Valorem at Bleaf Wellness Centre — $5 ($5 per gram) · 91 comparable items at 1 stores
Cheapest infused pre-rolls in Ware
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Blueberry Muffin (H) | .7g | Infused Pre Roll | Firecracker at Bleaf Wellness Centre — $10 ($1 per gram) · 61 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blueberry Muffin (H) | .7g | Infused Pre Roll | Firecracker Infused Pre-rolls | 7/10 g | $10 | $1/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Blueberry Cupcake | Joint | 1g No. 9 · Infused Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Hella Jelly | Joint | 1g No. 9 · Infused Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Doob Cube Mini Variety Pack | Minis | 0.35g each | 20pk No. 9 · Infused Pre-rolls | quarter · 20-pack | $45 | $6.43/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Doob Cube Micro Variety Pack | Minis | 0.5g each | 14pk No. 9 · Infused Pre-rolls | quarter · 14-pack | $45 | $6.43/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Happy Hour | Joint | 1g No. 9 · Infused Pre-rolls | gram | $7 | $7/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Water Mountain Queen | Joint | 1g No. 9 · Infused Pre-rolls | gram | $7 | $7/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Atomic Pop (I) | 1G | Infused Pre-roll | Wavez Infused Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | Bleaf Wellness Centre Ware · ★ 4.9 · delivery | Aug 1, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Ware flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Ware →Discounted items across Ware menus, newest first.
Best dispensaries in Ware →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (9 items at 1 store) in Ware — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.