Cheapest weed in Grenada, MS
673 Grenada menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Grenada
See all flower prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower at ROOTDOWN — $21 ($3 per gram) · 206 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $21$2825% off | $3/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Kumquat - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Side by Side - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Southern Greenz - Jack Herer - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Diamond Ring - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Headband - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Comatose - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Neon Berry - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Grenada
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Lemon Whip Kush - Cart at ROOTDOWN — $24 ($24 per gram) · 143 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Lemon Whip Kush - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Bob Hope - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blueberry Underground | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Paradise Petrol - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Fruit Stand Vape Cart | Grape 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Fruit Stand Vape Cart | Blue Raspberry 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Fruit Stand Vape Cart | Strawnana 1g Cart Vape Pens | gram | $27.50 | $27.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Do Si Dos | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $27.75$3725% off | $27.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Grenada
See all edibles prices →Cheapest right now: Five Points Farms Tincture | Water Soluble | Tastless 1000mg at The Green Standard Dispensary — $40 ($4 per 100mg of THC) · 179 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Five Points Farms Tincture | Water Soluble | Tastless 1000mg Edibles | each · 1000mg THC | $40 | $4/100mg THC | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Coastal Crop - HOT SHOTZ - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | MidSouth Extracts - Strawberry Banana - Gummies 1000mg - 10pk Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Coastal Crop - Berries & Cream - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Coastal Crop - Blueberry Cheesecake - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Coastal Crop - Sunset Berry - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Coastal Crop - Sour Watermelon - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Coastal Crop - Raspberry Lemonade - Nano Resin Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Grenada
See all concentrates prices →Cheapest right now: Viper | Solvent | Crumble | 3.5g at ROOTDOWN — $26.25 ($7.50 per gram) · 66 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River Moonrocks | Skywalker OG 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River Moonrocks | Strawberry Cough 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Honey Farm Snowcaps | Cheeseberry x Blueberry Diesel 2.5g Concentrates | 2.5 g | $32.50 | $13/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mississippi OG | Solventless | 1g Concentrates | gram | $15 | $15/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big River - Gorilla Milk - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big River - Millenium Crasher - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River Crumble | Gorilla Milk 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Grenada
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram) · 52 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ROOTDOWN - Papaya DeadHead OG - Pre-Roll 1g (mg/g) Pre-rolls | gram | $1$1292% off | $1/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Kainga Pre-Rolls | Super Boof 3.5g [5 pk] Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Kainga Pre-Rolls | Cap Junky 3.5g [5 pk] Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50 | $6.43/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Sorbet Haze - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6.75$925% off | $6.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Power Bars | Joints | 1g GOOD DAY FARM · Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Growrite Cannabis Pre-Rolls | Lemon Tree 1g [2 pk] Pre-rolls | gram · 2-pack | $7.50 | $7.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Carbon #4 - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Spiced Beignet - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $7.50$1025% off | $7.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Grenada
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Five Points Farms Infused Pre-Roll | Chem Cookies 1g Pre-Roll at The Green Standard Dispensary — $9 ($9 per gram) · 22 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Five Points Farms Infused Pre-Roll | Chem Cookies 1g Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Five Points Farms Infused Pre-Roll | GMO 1g Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Super J's: Lemon x Futura Haze - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $11.25$1525% off | $11.25/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Southern Grown - Frozen Strawberry - Infused Pre-Roll 0.5g - 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $12.75$1725% off | $12.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Best Mood Infused Pre-Roll | Tropical Punch 1g Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Best Mood Infused Pre-Roll | Papaya Punch 1g Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | KAVIAR - Grape Treez x Black Runtz - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $22.50$3025% off | $15/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Sativa - Forbidden Love x Runtz Starter | Infused Joint | 1.5g Kaviar MS · Infused Pre-rolls | 1.5 g | $22.50$3025% off | $15/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Grenada flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Grenada →Discounted items across Grenada menus, newest first.
Best dispensaries in Grenada →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (5 items at 2 stores) in Grenada — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.