Cheapest flower in Grenada, MS
Cheapest right now: Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower at ROOTDOWN — $21 ($3 per gram)
206 comparable flower listings at 2 Grenada dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Run It - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $21$2825% off | $3/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Kumquat - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Side by Side - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Southern Greenz - Jack Herer - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Diamond Ring - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Headband - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Comatose - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Neon Berry - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Purple Monkey 7g Flower | quarter | $27.50 | $3.93/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Chocolate Lemonade - Flower Flower | quarter | $28.50$3825% off | $4.07/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Magnolia Cannabis Farms Watermelon Crawl 14g Flower | half ounce | $57.50 | $4.11/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | White Burgundy 7g Flower | quarter | $29 | $4.14/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Italian Ice 7g Flower | quarter | $29 | $4.14/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Good Day Farm - Power Bar - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $30$4025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: OG Kush Breath - Flower Flower | quarter | $30$4025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Delta Bud - Lazy Susan - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $31.50$4225% off | $4.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Wellcraft Nana Sorbet 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Five Points Farms Milled | Kief Infused Flower | Bacio Gelato 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Five Points Farms Milled | Northern Skunk 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Delta Bud Company Lazy Susan 7g Flower | quarter | $32.50 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Farm 421 Rainbow Cake 14g Flower | half ounce | $65 | $4.64/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | ChocoSkunk | Flower | 7G Delta Bud Company · Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Omega - Black Water Reserve: Menage - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Good Day Farm - Spiced Beignet - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Good Day Farm - LunaVerse - Popcorn Smalls - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Good Day Farm - Gaschata #01 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Delta Bud - Laughing Buddha - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | TerraPharm Trifecta 7g Flower | quarter | $35 | $5/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Big River - Power Flower: Stranger Thingz - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $36$4825% off | $5.14/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Delta Bud - Milk Mustache - Flower Flower | quarter | $36$4825% off | $5.14/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Big River - Power Flower: Cake Fighter - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Big River - Power Flower: Gelato 41 - Flower Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | GDF: Flower | Carbon #4 | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Big River - Power Flower: Cutthroat Diesel - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Good Day Farm - Curacao - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $37.50$5025% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Happy Campers Farms Oreoz 7g Flower | quarter | $37.50 | $5.36/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Delta Bud Company Chocoskunk 7g Flower | quarter | $37.50 | $5.36/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Big River - Power Flower: Itz Titz - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $37.50$5025% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | GDF: Popcorn Flower | Guava Kitty | 7g GOOD DAY FARM · Flower | quarter | $37.50$5025% off | $5.36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Old River Reserve Smalls | Cheetah the Hut 14g Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Grenada flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Grenada price: $7.80 per gram (middle of $4.73–$10.89). That works out to about $27.30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Grenada publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Grenada price data: cheapest weed in Grenada, cheap ounces, Grenada flower price index, Grenada deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.