Cheapest concentrates in Grenada, MS
Cheapest right now: Viper | Solvent | Crumble | 3.5g at ROOTDOWN — $26.25 ($7.50 per gram)
66 comparable concentrates listings at 2 Grenada dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River Moonrocks | Skywalker OG 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big River Moonrocks | Strawberry Cough 2g Concentrates | 2 g | $25 | $12.50/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Honey Farm Snowcaps | Cheeseberry x Blueberry Diesel 2.5g Concentrates | 2.5 g | $32.50 | $13/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mississippi OG | Solventless | 1g Concentrates | gram | $15 | $15/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Big River - Gorilla Milk - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big River - Millenium Crasher - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River Crumble | Gorilla Milk 1g Concentrates | gram | $25 | $25/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Honey Farms - Chimera - Shatter Concentrates | gram | $26.25$3525% off | $26.25/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Big River - Malawi Haze - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Big River - Aunt Kay's - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Honey Farms - Sour Diesel - Shatter Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Honey Farms - Northern Lights - Sugar Badder Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Big River Badder | Malawi Haze 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Honey Farm Shatter | Cheese Berry 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Big River Shatter | Jack Shit 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Best Mood Syringe | Pineapple Express 1g Syringe Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Honey Farm Shatter | Chimera 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 1g Full Spec Syringe - I-65 MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $30$4025% off | $30/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Big River Syringe | Stoney Boney | Love Shot | Watermelon 1g Syringe Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Honey Farm Shatter | Sgt Whallon 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Honey Farm Shatter | West Coast 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Southern Herb Co Kief | White Truffle 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Southern Herb Co Kief | Governmint Oasis 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Green Standard Dispensary Grenada · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | 1g Full Spectrum Syringe - Planet of the Grapes MidSouth Extracts · Concentrates | gram | $30$4025% off | $30/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Big River - Jack Sh!t - Shatter Concentrates | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Southern Sky - Maui Wowie - Dab Syringe Concentrates | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Rainbow Belts | Solvent | 1g Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Southern Herb Co. - OZ Kush Cake - RSO Syringe Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | LionPaw x SGT: Blueberry Raz Cake - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | LionPaw x SGT: Cloud Walker - Crumble Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Big River - RSO - Syringe Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | LionPaw x Keen Cannabis - Sweet Cheesy Headband - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | LionPaw x Sea of Green (SOG): Fun Dip - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | LionPaw x Hippocratic Growth: Hippopoto Gas - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | LionPaw x Apotha: Peak Cherry - Badder Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | LionPaw x Keen Cannabis - Dirty Sugar Floss - Badder Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | River Remedy - Papaya Cake - Full Spectrum Dab Syringe Concentrates | gram | $36$4825% off | $36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Ric Flair Drip | Watermelon Wooooo | Dab Syringe | 1g Ric Flair Drip · Concentrates | gram | $36$4825% off | $36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Big River - Brush-A-Dab: Wedding Cake - Paint on Dab Syringe Concentrates | gram | $36$4825% off | $36/g | ROOTDOWN Grenada · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Grenada concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Grenada price: $33.75 per gram (middle of $23.75–$51). That works out to about $118.13 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Grenada publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Grenada price data: cheapest weed in Grenada, cheap ounces, Grenada flower price index, Grenada deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.