Cheapest weed in Olive Branch, MS
1,251 Olive Branch menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 1, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Olive Branch
See all flower prices →Cheapest right now: Big River - Power Flower Lil' Nugz: OG Kush Breath - Tier 2 - Flower at ROOTDOWN — $24 ($3.43 per gram) · 507 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: OG Kush Breath - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $24$3225% off | $3.43/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Millenium Crasher - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Side by Side - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Heavy Fog #1 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Space Mountain - THC Bomb (7g) Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Keen - Cherry Bang Bang (14g) Flower | half ounce | $56$8030% off | $4/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GDF: Flower | OG Kush | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: MarshMallow Milk - Flower Flower | quarter | $30$4025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Olive Branch
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Super Boof at Far & Dotter Cannabis Dispensary — $21 ($21 per gram) · 251 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene Carts 1g | Super Boof Noble Labs · Vape Pens | gram | $21$3540% off | $21/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Noble - Sour Tange Full Spectrum Vape Cart (1g) Vape Pens | gram | $21$3540% off | $21/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Noble - Garlic Cookies Full Spectrum Vape Cart (1g) Vape Pens | gram | $21$3540% off | $21/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Noble - Green Crack Vape Cart (1g) Vape Pens | gram | $21$3540% off | $21/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Noble Labs - Full Spectrum Terpene carts 1g | Ghost Train Haze Noble Labs · Vape Pens | gram | $21$3540% off | $21/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Tank Vape: Sativa - Double Dream - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | GDF - Fruit Fuel Punch Tank Vape (1g) Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GDF - Citrus Surge Tank Vape (1g) Vape Pens | gram | $25 | $25/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Olive Branch
See all edibles prices →Cheapest right now: Yonder | Doze | Pomegranate Gummies | 1000mg | 10pk | 100mg/ea at ROOTDOWN — $17.25 ($1.73 per 100mg of THC) · 308 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Yonder | Doze | Pomegranate Gummies | 1000mg | 10pk | 100mg/ea Yonder · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $17.25$2325% off | $1.73/100mg THC | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Noshy | 3000mg | Pineapple Mango Paradise | High Dose Gummies | 60pk Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $120 | $4/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Noshy | 3000mg | Watermelon Cherry Rush | Gummies | 60pk Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $120 | $4/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Noshy | 3000mg | Mixed Berry Blast | High Dose Gummies | 60pk Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $120 | $4/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mixed Berry Jellies | 1000mg | 10ct | 100mg/ea JAMS · Edibles | each · 10-pack · 1000mg THC | $45$7540% off | $4.50/100mg THC | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAMS - Mixed Berry Indica Gummies (1000mg) Edibles | each · 1000mg THC | $45$7540% off | $4.50/100mg THC | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAMS - Peach Sativa Gummies (1000mg) Edibles | each · 1000mg THC | $45$7540% off | $4.50/100mg THC | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Coastal Crop - Snozzberry Limeade - Nano RSO Gummies 1000mg - 20pk Edibles | each · 20-pack · 1000mg THC | $48.75$6525% off | $4.88/100mg THC | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Olive Branch
See all concentrates prices →Cheapest right now: Viper | Solvent | Crumble | 3.5g at ROOTDOWN — $26.25 ($7.50 per gram) · 79 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Belushi - Pineapple Sage Moonrocks (3.5g) Concentrates | eighth | $45 | $12.86/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Southern Sky - Belushi Farms: Cadillac Rainbows - Live Rosin Badder Concentrates | eighth | $51$6825% off | $14.57/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Big River - Gorilla Milk - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Millenium Crasher - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Honey Farms - Chimera - Shatter Concentrates | gram | $26.25$3525% off | $26.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big River - Aunt Kay's - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River - Malawi Haze - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Olive Branch
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Pure MS - Whippetz Pre Roll 2pk - 1g at Canablume Dispensary, LLC — $5.61 ($5.61 per gram) · 72 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pure MS - Whippetz Pre Roll 2pk - 1g Pre-rolls | gram · 2-pack | $5.61 | $5.61/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Apple Banana Bread - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6$825% off | $6/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | GDF - Cherry Cobbler Pre Rolls 5pk - 3.5g Pre-rolls | eighth · 5-pack | $21.50 | $6.14/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GDF - Marmalade Pre Rolls 5pk - 3.5g Pre-rolls | eighth · 5-pack | $21.50 | $6.14/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Double Dream - Pre-Roll .7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50$3025% off | $6.43/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Alpine Fizz - Pre-Roll 0.7g - 5pk Pre-rolls | eighth · 5-pack | $22.50$3025% off | $6.43/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Guava Kitty - Pre-Roll Pre-rolls | gram | $6.75$925% off | $6.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Southern Sky - CrunchBerry - Pre-Roll 1g 3pk Pre-rolls | 3 g · 3-pack | $21$2825% off | $7/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Olive Branch
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: GDF: Infused Pre-Roll | Blueberry Headband | Super J's | 1g at ROOTDOWN — $1 ($1 per gram) · 24 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GDF: Infused Pre-Roll | Blueberry Headband | Super J's | 1g GOOD DAY FARM · Infused Pre-rolls | gram | $1$1593% off | $1/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Juke Joints - Zero Gravity Infused Pre-Rolls 0.5/3pck (1.5g) Infused Pre-rolls | 1.5 g | $15$2540% off | $10/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Super J's: Lemon x Futura Haze - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $11.25$1525% off | $11.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Juke Joints - Garlic Breath Infused Pre-Roll (1g) Infused Pre-rolls | gram | $12$2040% off | $12/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Southern Grown - Frozen Strawberry - Infused Pre-Roll 0.5g - 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $12.75$1725% off | $12.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Super J's: Lemon x Power Bar - Infused Pre-Roll 0.5g - 4pk Infused Pre-rolls | 2 g · 4-pack | $25.50$3425% off | $12.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MidSouth - Ice Cream Cake Super Charged Buds (3.5g) Infused Pre-rolls | eighth | $45 | $12.86/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Best Mood - Tropicana Cookies Infused Pre-Roll (1g) Infused Pre-rolls | gram | $15 | $15/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Olive Branch flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Olive Branch →Discounted items across Olive Branch menus, newest first.
Best dispensaries in Olive Branch →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.