Cheapest concentrates in Olive Branch, MS
Cheapest right now: Viper | Solvent | Crumble | 3.5g at ROOTDOWN — $26.25 ($7.50 per gram)
79 comparable concentrates listings at 3 Olive Branch dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Belushi - Pineapple Sage Moonrocks (3.5g) Concentrates | eighth | $45 | $12.86/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Southern Sky - Belushi Farms: Cadillac Rainbows - Live Rosin Badder Concentrates | eighth | $51$6825% off | $14.57/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Big River - Gorilla Milk - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Big River - Millenium Crasher - Crumble Concentrates | gram | $22.50$3025% off | $22.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Honey Farms - Chimera - Shatter Concentrates | gram | $26.25$3525% off | $26.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Big River - Aunt Kay's - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River - Malawi Haze - Cured Resin Badder Concentrates | gram | $28.50$3825% off | $28.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Honey Farms - Northern Lights - Sugar Badder Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Honey Farms - MS OG - Shatter Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Honey Farms - Tahoe OG - Shatter Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Honey Farms - West Coast Kush - Shatter Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Honey Farms - Chocolate Skittlez - Shatter Concentrates | gram | $29.25$3925% off | $29.25/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Borneo - Cured Resin Syringe (1g) Concentrates | gram | $30 | $30/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Skunk Worx - #34 Cured Resin Concentrate (1g) Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Skunk Work - Garlic Gazillionaire Cured Resin (1g) Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Big River - Jack Sh!t - Shatter Concentrates | gram | $31.50$4225% off | $31.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | LionPaw x Space Mountain: Acapulco Gold - Shatter Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | LionPaw x Apotha: Peak Cherry - Badder Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | LionPaw x SGT: Blueberry Raz Cake - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | LionPaw x Sea of Green (SOG): Fun Dip - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | LionPaw x Keen Cannabis - Sweet Cheesy Headband - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Southern Herb Co. - OZ Kush Cake - RSO Syringe Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Rainbow Belts | Solvent | 1g Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | LionPaw x Hippocratic Growth: Hippopoto Gas - Honeycomb Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | LionPaw x Keen Cannabis - Dirty Sugar Floss - Badder Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | LionPaw x SGT: Cloud Walker - Crumble Wax Concentrates | gram | $33.75$4525% off | $33.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Big River - RSO Syringe Concentrates | gram | $35 | $35/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Ric Flair Drip | Watermelon Wooooo | Dab Syringe | 1g Ric Flair Drip · Concentrates | gram | $36$4825% off | $36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Pineapple Express Syringe - 1g Southern Sky Brands · Concentrates | gram | $36$4825% off | $36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | SHC - OMG #3 Live Sugar - 1g Concentrates | gram | $36.45 | $36.45/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Tropical Lemonade – Badder – 1g SHC Holdings LLC DBA Southern Herb Co · Concentrates | gram | $36.45 | $36.45/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Stash House - Drool: RSO - Syringe Concentrates | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Stash House - Drool: RSO Recovery - THC:CBG:CBD - Syringe Concentrates | gram | $37.50$5025% off | $37.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Uncle Mac's - Megan Fox Bubble Hash (1g) Concentrates | gram | $38 | $38/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Rolling Pines - Full Spectrum RSO Syringe (1g) Concentrates | gram | $38 | $38/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Noble Labs - Skunk Worx Live Resin Noble Labs · Concentrates | gram | $39$6540% off | $39/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Bliss 710 - Cheeseberry RSO - 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Bliss 710 - Mississippi OG RSO - 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | Canablume Dispensary, LLC Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Bakked The Dabaratus - Meatbreath (1g) Concentrates | gram | $40 | $40/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Olive Branch concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Olive Branch price: $40 per gram (middle of $29.10–$50.20). That works out to about $140 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Olive Branch publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Olive Branch price data: cheapest weed in Olive Branch, cheap ounces, Olive Branch flower price index, Olive Branch deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.