Cheapest flower in Olive Branch, MS
Cheapest right now: Big River - Power Flower Lil' Nugz: OG Kush Breath - Tier 2 - Flower at ROOTDOWN — $24 ($3.43 per gram)
507 comparable flower listings at 4 Olive Branch dispensaries · ranked per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: OG Kush Breath - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $24$3225% off | $3.43/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: Millenium Crasher - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Side by Side - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Heavy Fog #1 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Space Mountain - THC Bomb (7g) Flower | quarter | $28$4030% off | $4/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Keen - Cherry Bang Bang (14g) Flower | half ounce | $56$8030% off | $4/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GDF: Flower | OG Kush | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River - Power Flower Lil' Nugz: MarshMallow Milk - Flower Flower | quarter | $30$4025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Low Key | 14g | Beta-Caryophyllene Series | Lemozine Flower | half ounce | $60$7520% off | $4.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Lazy Susan | Flower | 7g Delta Bud Company · Flower | quarter | $31.50$4225% off | $4.50/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | White Tailed Deer - Black Tuna (7g) Flower | quarter | $31.50$4530% off | $4.50/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Vibranium | 14g Flower | half ounce | $63$9030% off | $4.50/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Low Key | 14g | Farnesene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $64$8020% off | $4.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Low Key | 14g | Limonene Series | Oreoz Blizzard Flower | half ounce | $64$8020% off | $4.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Low Key | 7g | Myrcene Series | Stunna Runtz Flower | quarter | $33$4120% off | $4.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rootdown - Violet Fog - Smalls - Flower 7g ROOTDOWN · Flower | quarter | $33.60$4830% off | $4.80/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Delta Bud - Laughing Buddha - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Good Day Farm - Gaschata #01 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Good Day Farm - LunaVerse - Popcorn Smalls - Tier 2 - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Good Day Farm - Oooze - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Southern Greenz - Colombia Gold - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Good Day Farm - Pinnacle - Flower Flower | quarter | $33.75$4525% off | $4.82/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Low Key | 7g | Beta-Caryophyllene Series | Pablo's Revenge Flower | quarter | $34$4219% off | $4.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Space Mountain - NL x Skunk (3.5) Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Flavur - Illemonati (3.5g) Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Space Mountain - Pineapple Express (3.5g) Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Big River - Stalker Walker (3.5g) Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Space Mountain - Wedding Cake (3.5g) Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Space Mountain - Purple Valley OG (3.5g) Flower | eighth | $17.50$2530% off | $5/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Low Key | 7g | Farnesene Series | Cotton Candy Lobster Flower | quarter | $35$4421% off | $5/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Low Key | 7g | Limonene Series | Cotton Candy Lobster Flower | quarter | $36$4520% off | $5.14/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Low Key | 7g | Limonene Series | Menage Flower | quarter | $36$4520% off | $5.14/g | DABBS Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Delta Bud - Mary's Poppin' - Flower Flower | quarter | $36$4825% off | $5.14/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Old River Reserve - The Toad (14g) Flower | half ounce | $73.50$10530% off | $5.25/g | Far & Dotter Cannabis Dispensary Olive Branch · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Big River - Power Flower: Cake Fighter - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Gelato 41 - 3.5g Premium Flower - Platinum Big River Cannabis Company · Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Big River - Power Flower: Cutthroat Diesel - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Good Day Farm - Lemon Cherry Spritz - Flower Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | GDF: Flower | Oooze | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $18.75$2525% off | $5.36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Big River - Power Flower: Stalker Walker - Flower 7g (mg/g) Flower | quarter | $37.50$5025% off | $5.36/g | ROOTDOWN Olive Branch · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Olive Branch flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Olive Branch price: $8.57 per gram (middle of $5.89–$12.55). That works out to about $30 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Olive Branch publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Olive Branch price data: cheapest weed in Olive Branch, cheap ounces, Olive Branch flower price index, Olive Branch deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.