Cheapest carts & vapes in Ely, NV
Cheapest right now: Mend Cart at Tsaa Nesunkwa Dispensary — $25.36 ($25.36 per gram)
40 comparable vape pens listings at 1 Ely dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Nevada city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Mend Cart Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Lazy Cart Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Blue Diesel Cart Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grape Ape Cartridge Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Mimosa Haze Cart Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | (04398) 800mg Mango Cart Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Woke Cart Vape Pens | gram | $25.36 | $25.36/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | City Trees Atomic Pop (H) Vape Cartridge | 1g City Trees · Vape Pens | gram | $26.21 | $26.21/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | City Trees 1g Peach Ringz Cartridge City Trees · Vape Pens | gram | $27.05 | $27.05/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | White Widow Cartridge | 1g City Trees · Vape Pens | gram | $27.05 | $27.05/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | 2g Pink Lemonade Disposable Vape Pens | 2 g | $54.96 | $27.48/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | 2g Atomic Pop Disposable Vape Pens | 2 g | $54.96 | $27.48/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | 2g Watermelon Mojito Disposable Vape Pens | 2 g | $54.96 | $27.48/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | City Trees 1g Mango Haze Cartridge City Trees · Vape Pens | gram | $27.90 | $27.90/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Banana Kush Disposable Vape Pens | gram | $28.75 | $28.75/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Jack Herer Disp Vape Pens | gram | $28.75 | $28.75/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | LV Confidential Disp Vape Pens | gram | $29.59 | $29.59/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Apple Jack Resin8 Cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Raspberry Resin8 Cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blueberry Resin8 Cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cherry Resin8 Cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sunset Sherbet Resin8 Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Guava Resin8 Cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Tropic Thunder Resin8 Cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Mango Resin8 cart Vape Pens | gram | $30.44 | $30.44/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | STIIIZY BAR STIIIZY · Vape Pens | each | $32.33 | $32.33/piece | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Pineapple Runtz Cart Vape Pens | 0.95 g | $32.13 | $33.82/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Unicorn X Disposable Vape | 0.5g City Trees · Vape Pens | 1/2 g | $18.60 | $37.20/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | King Louis Lime (I) Vape Cart | 0.5g City Trees · Vape Pens | 1/2 g | $18.60 | $37.20/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Maui Diesel Cart Vape Pens | 1/2 g | $18.60 | $37.20/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Dream | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $43.97 | $43.97/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Ape | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $43.97 | $43.97/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Tangie | ROVE Classics | 1g ROVE · Vape Pens | gram | $43.97 | $43.97/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Maui Waui | Melted Diamond Live Resin Vaporizer | 1.0g (Reload) ROVE · Vape Pens | gram | $45.66 | $45.66/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Blue Burst Cart Vape Pens | 1/2 g | $23.67 | $47.34/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Purple Punch Cart Vape Pens | 1/2 g | $23.67 | $47.34/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Orange Sunset Cart Vape Pens | 1/2 g | $23.67 | $47.34/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Kandy Breeze | Solventless Live Rosin Mini Bar Vaporizer |0.5g (All-In-One) ROVE · Vape Pens | 1/2 g | $51.58 | $103.16/g | Tsaa Nesunkwa Dispensary Ely · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Ely vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Ely price: $30.44 per gram (middle of $25.36–$46.33). That works out to about $106.54 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Ely publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Ely price data: cheapest weed in Ely, cheap ounces, Ely flower price index, Ely deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.