Cheapest concentrates in Hoboken, NJ
Cheapest right now: Gouda Gas | RSO Syringe | 1g at Village Dispensary Hoboken — $33 ($33 per gram)
21 comparable concentrates listings at 1 Hoboken dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gouda Gas | RSO Syringe | 1g Concentrates | gram | $33 | $33/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | RSO Hybrid | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $35 | $35/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Daytime Sativa | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $40$5020% off | $40/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Red Bullz | Shatter | Concentrate | 1g Hybrid Concentrates | gram | $45 | $45/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Biscotti | Crumble | Concentrate | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dreamsicle | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lemon Tree Punch | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $50 | $50/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Mac Stomper | Live Resin Badder | Concentrate | 2g Concentrates | 2 g | $108 | $54/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | GMO | Cold Cured Live Rosin | 2g Concentrates | 2 g | $120 | $60/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Garlic Face Off OGKB | Live Resin Wax | 1g Concentrates | gram | $65 | $65/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Triangle Kush | Live Resin Sugar | 1g Concentrates | gram | $65 | $65/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Moroccan Hashish | Hash | 1g Concentrates | gram | $68 | $68/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Blue Dream | Cold Cure Live Hash Rosin Jam | Limited Release | 1g Concentrates | gram | $70 | $70/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | RYTHM Live Rosin (Solventless) Concentrate - Afternoon Delight #4 1g RYTHM · Concentrates | gram | $70 | $70/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | White Durban | Live Resin | Crumble | 1g RYTHM · Concentrates | gram | $75 | $75/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Rose Gold | Live Rosin | 1g Concentrates | gram | $80 | $80/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | GMO | Cold Cured Live Rosin | 1g Concentrates | gram | $80 | $80/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Orange Push Pop | Live Rosin | 1g Concentrates | gram | $80 | $80/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Jelly Donutz | Cold Cure Live Rosin | 1g Concentrates | gram | $96 | $96/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mai Tai Pie | Live Hash Rosin Thumbprint | Concentrate | 1g Concentrates | gram | $125 | $125/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cali Burger #80 | Live Hash Rosin | Concentrate | 0.5g Concentrates | 1/2 g | $70 | $140/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hoboken concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hoboken price: $65 per gram (middle of $40–$96). That works out to about $227.50 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Hoboken publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hoboken price data: cheapest weed in Hoboken, cheap ounces, Hoboken flower price index, Hoboken deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.