Cheapest weed in Hoboken, NJ
992 Hoboken menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every New Jersey city: cheapest weed in New Jersey
Cheapest flower in Hoboken
See all flower prices →Cheapest right now: Exit 14G | Wholes | Merging Lane | 3.5g at Hudsonica Weed Dispensary & Delivery — $45 ($3.21 per gram) · 246 comparable items at 3 stores
Cheapest carts & vapes in Hoboken
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Happy Hour - Summer Melon Disposable Pen [300mg] at Hudsonica Weed Dispensary & Delivery — $30 ($30 per cartridge) · 338 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Happy Hour - Summer Melon Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | each | $30 | $30/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Vacay - Pineapple Mimosa Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | each | $30 | $30/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sleepover - Cherry Sorbet 4:1 (THC:CBN) Disposable Pen [300mg] Savvy · Vape Pens | each | $30 | $30/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Joy Stick | 1g Cartridge - Pixilated Peach Garden Greens · Vape Pens | gram | $35 | $35/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Cough - Pod - Hybrid - 1 g Vape Pens | each | $35 | $35/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tangie - Pod - Sativa - 1 g Vape Pens | each | $35 | $35/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | OG Kush - Pod - Indica - 1 g Vape Pens | each | $35 | $35/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grape Ape - Pod - Indica - 1 g Vape Pens | each | $35 | $35/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Hoboken
See all edibles prices →Cheapest right now: Sour Apple | Gummies | 200mg | 20pk | 10mg/ea at The Station Hoboken — $23 ($11.50 per 100mg of THC) · 95 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Apple | Gummies | 200mg | 20pk | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 20-pack · 200mg THC | $23 | $11.50/100mg THC | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Zoobies | Mixed Fruit | Indica Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Zoobies · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Watermelon Smash | Gummy | 1pk/100mg Edibles | each · 100mg THC | $14 | $14/100mg THC | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blackberry | Mega | 1:1 THC:CBN | 2pk/50mg:50mg | 100mg Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $16 | $16/100mg THC | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Peach Mango Mega - Hybrid - 100mg/2pk Grön Edibles · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $19 | $19/100mg THC | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | MEGA Blue Razzleberry 1:1 THC:CBD Gummies | 100mg | 2ct | 50mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $19 | $19/100mg THC | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | MEGA Cherry Cola Pearls | Rosin Edible | 100mg | 2ct | 50mg/ea Grön Edibles · Edibles | each · 2-pack · 100mg THC | $19 | $19/100mg THC | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Red Velvet Piece Ahh Cake | Chocolate Bar | 1:1 (THC:CBD) | 10pk/100mg:100mg Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Hoboken
See all concentrates prices →Cheapest right now: Gouda Gas | RSO Syringe | 1g at Village Dispensary Hoboken — $33 ($33 per gram) · 21 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gouda Gas | RSO Syringe | 1g Concentrates | gram | $33 | $33/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | RSO Hybrid | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $35 | $35/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Daytime Sativa | Solventless | RSO | 1g Concentrates | gram | $40$5020% off | $40/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Red Bullz | Shatter | Concentrate | 1g Hybrid Concentrates | gram | $45 | $45/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Biscotti | Crumble | Concentrate | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Dreamsicle | Solvent | Shatter | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lemon Tree Punch | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $50 | $50/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Mac Stomper | Live Resin Badder | Concentrate | 2g Concentrates | 2 g | $108 | $54/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Hoboken
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Garden Greens | Diamond Infused | Oz Kush | 5pk at Hudsonica Weed Dispensary & Delivery — $50 ($1.79 per gram) · 245 comparable items at 3 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Garden Greens | Diamond Infused | Oz Kush | 5pk Pre-rolls | each · 5-pack | $50 | $1.79/g | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Old Pal | Palitos | Kushberry | 14pk Pre-rolls | each · 14-pack | $52 | $3.71/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Swift Lifts | Short Lifts | Georgia Pie x Gastro Pop | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $44 | $4.40/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Swift Lifts | Short Lifts | Forum Cut Cookies | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $44 | $4.40/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Agri-Kind | Hippie Crasher | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $46.50 | $4.65/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Agri-Kind | MAC | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $46.50 | $4.65/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | North Lake Supply | Fatso 84 x Papaya Bomb | 5pk Pre-rolls | each · 5-pack | $25 | $5/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Ozone Reserve | Pave | 10pk Pre-rolls | each · 10-pack | $50 | $5/piece | Hudsonica Weed Dispensary & Delivery Hoboken · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Hoboken
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Jersey Peach | Infused Prerolls | .7g/5pk | 3.5g at Village Dispensary Hoboken — $50 ($14.29 per gram) · 36 comparable items at 2 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Jersey Peach | Infused Prerolls | .7g/5pk | 3.5g Infused Pre-rolls | eighth · 5-pack | $50 | $14.29/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grandaddy Grape - Infused Preroll - I/S - 1 g Infused Pre-rolls | each | $17 | $17/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Watermelon Punch - Infused Preroll - Sativa - 1 g Infused Pre-rolls | each | $17 | $17/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cotton Candy Kush - Infused Preroll - Sativa - 1 g Infused Pre-rolls | each | $17 | $17/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strawberry Sour Diesel - Infused Preroll - S/I - 1 g Infused Pre-rolls | each | $17 | $17/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Mango Tangie - Infused Preroll - Sativa - 1 g Infused Pre-rolls | each | $17 | $17/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Blue Raspberry Dream - Infused Preroll - Hybrid - 1 g Infused Pre-rolls | each | $17 | $17/g | The Station Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dogwalkers Afternoon Delight #4 5 Pack Mini Show Dog .45g Diamond Infused Dogwalkers · Infused Pre-rolls | 2.25 g · 5-pack | $45 | $20/g | Village Dispensary Hoboken Hoboken · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Hoboken flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Hoboken →Discounted items across Hoboken menus, newest first.
Best dispensaries in Hoboken →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.