Cheapest flower in Lambertville, NJ
Cheapest right now: GH1 | Smalls | 14g at Baked By The River Dispensary — $80 ($5.71 per gram)
51 comparable flower listings at 1 Lambertville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GH1 | Smalls | 14g Flower | half ounce | $80 | $5.71/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Brookside Reserve - Duct Tape 14G Smalls - 14 grams Flower | half ounce | $150 | $10.71/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Brookside Reserve - Berry Fizz 14G Smalls - 14 grams Flower | half ounce | $160 | $11.43/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bass River Buds - Animal Face 14G - 14 grams Flower | half ounce | $168 | $12/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bass River Buds - Donny Burger 14G - 14 grams Flower | half ounce | $168 | $12/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bass River Buds - Glue Sniffer 14G - 14 grams Flower | half ounce | $168 | $12/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GG4 | Smalls | 14g Bass River Buds · Flower | half ounce | $168 | $12/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grape Gary | B Buds | 14g Bass River Buds · Flower | half ounce | $168 | $12/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Mac V2 | 14g Bass River Buds · Flower | half ounce | $168 | $12/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Double Dipper | Big Buds | 3.5g Bass River Buds · Flower | eighth | $52.20$5810% off | $14.91/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Yikez | 3.5g Bass River Buds · Flower | eighth | $52.20$5810% off | $14.91/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | GG4 | Big Buds | 3.5g Bass River Buds · Flower | eighth | $52.20$5810% off | $14.91/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Kusala Care - Straw-Picanna 28g - 28 grams Flower | ounce | $420 | $15/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Full Tilt Labs - Peach Milano - 14g - 14 grams Flower | half ounce | $220 | $15.71/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Gyat | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $56 | $16/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | OMG Burger | 3.5g Flower | eighth | $56$607% off | $16/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Full Tilt Labs - Zubai 14g - 14 grams Flower | half ounce | $224 | $16/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Full Tilt Labs - Orangutang - 3.5g Flower | each | $58 | $16.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Full Tilt Labs - Candy Fumes - 3.5g Flower | each | $58 | $16.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blueberry Cherry | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $58 | $16.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Bass River Buds - Grape Gary 3.5G - A Buds - 3.5 grams Flower | eighth | $58 | $16.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Full Tilt Labs - super Gremlin 7G - 7 grams Flower | quarter | $116 | $16.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Full Tilt Labs - Honey Bunny - 7G - 7 grams Flower | quarter | $116 | $16.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Breakwater - Candy Fumez 3.5G - 3.5 grams Flower | eighth | $58.50 | $16.71/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Gary Payton | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Brookside Reserve - Duct Tape 3.5G - 3.5 grams Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Honey Bunny | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $60 | $17.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Rainbow Driver | Flower 7g Breakwater · Flower | quarter | $120 | $17.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Breakwater - Wave Runners (7g) Flower | each | $120 | $17.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Full Tilt Labs - Orangutang 7G - 7 grams Flower | quarter | $120 | $17.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Moonbow #20 | Flower 3.5g Breakwater · Flower | eighth | $65 | $18.57/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Blissful Wizard BX1 | Flower 3.5g Breakwater · Flower | eighth | $67 | $19.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Free Mac | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $67$704% off | $19.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Blue & Cream | Flower 3.5g Breakwater · Flower | eighth | $67 | $19.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Lemon Lb. Cake | 3.5g Flower | eighth | $67$704% off | $19.14/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Brighterside Farms - Permanent Marker 3.5G - 3.5 grams Flower | eighth | $70 | $20/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Brighterside Farms - Tropical Cooler 3.5G - 3.5 grams Flower | eighth | $70 | $20/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Deep Dark Blueberry | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $70 | $20/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Cream Cake | 3.5g Flower | eighth | $70 | $20/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Brighterside Farms - Strawberry 23 3.5G - 3.5 grams Flower | eighth | $70 | $20/g | Baked By The River Dispensary Lambertville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Lambertville flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Lambertville price: $17.14 per gram (middle of $12–$20). That works out to about $59.99 an eighth.
- 87.9% of priced flower listings in Lambertville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Lambertville price data: cheapest weed in Lambertville, cheap ounces, Lambertville flower price index, Lambertville deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.