Cheapest flower in Newark, NJ
Cheapest right now: A Summer URBN Special Mixed Buds Sativa: Agent Z 28g In Store Only at URB'N Dispensary — $84 ($3 per gram)
302 comparable flower listings at 2 Newark dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | A Summer URBN Special Mixed Buds Sativa: Agent Z 28g In Store Only Flower | ounce | $84$12030% off | $3/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fantasy Melon | Ground | 28g Goodies · Flower | ounce | $105$15030% off | $3.75/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Goodies by Niche Bubblegum Gelato Pre-Ground Flower Shake Flower | half ounce | $56$8030% off | $4/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tangerine Haze Mixed Buds 14g Good Green · Flower | half ounce | $59.50$8530% off | $4.25/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Authorized Dealer Limesickle Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Green Couch Crasher (Mixed Buds) (Indica) Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find Mixed Buds Hybrid Island Drip Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Find Fork Yeah Mixed Buds Sativa Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Dulce De Uva Mixed Buds 7g Good Green · Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Ozone Hashburger smalls Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Slingria | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SOAP | 28g Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Authorized Dealer - Grape Sitter Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Authorized Dealer Blue Dreamish Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Authorized Dealer Cherry Runtz Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Authorized Dealer White Iverson Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Authorized Dealer Zuava Flower | ounce | $126$18030% off | $4.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Just Weed by Niche Honey Banana S1 Flower Flower | ounce | $136.50$19530% off | $4.88/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blue Dream | Preground (14g) Goodies · Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Goodies by Niche Funk Factory | Pre-Ground Flower Shake Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Sherbanger 22 | Preground (14g) Goodies · Flower | half ounce | $70$10030% off | $5/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Sour Diesel | Smalls | 28g LEGEND · Flower | ounce | $143.50$20530% off | $5.13/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Harvest Moon Farms | The W Flower | half ounce | $75 | $5.36/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Justice Grown - Flower - Skunk x Northern Lights x Haze Flower | 5 g | $27.30$3930% off | $5.46/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Garlic Drip Mixed Buds 7g Good Green · Flower | quarter | $38.50$5530% off | $5.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Ozone MAC 1 Smalls Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Ozone PK Crasher Smalls Flower | ounce | $154$22030% off | $5.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Glass Meadows Small Buds i95 - Flower Flower | half ounce | $80.50$11530% off | $5.75/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Another State Dirty Taxi Flower | quarter | $41.30$5930% off | $5.90/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Glass Meadows - Small Buds i95 Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Feelz Quandi Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Feelz Grape Gas Flower | quarter | $42$6030% off | $6/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Rythm Mystic Mint (Mixed Buds) - (Indica Dominant) Flower | half ounce | $84$12030% off | $6/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | High Society Crops Cannabis · Flower | ounce | $168$24030% off | $6/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Glass Meadows | Spritzer Flower | half ounce | $85 | $6.07/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Legend Pecan Pie Flower Littles Flower | ounce | $171.50$24530% off | $6.13/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Harvest Moon Farms Cinnamon Milk x GSC Flower | half ounce | $87.50$12530% off | $6.25/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Road Trip Crops Cannabis · Flower | ounce | $175$25030% off | $6.25/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Find Tri Berry Mixed Buds Indica Flower | eighth | $22.40$3230% off | $6.40/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Find Say Cheese Mixed Buds Indica Flower | eighth | $22.40$3230% off | $6.40/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Newark flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Newark price: $9 per gram (middle of $6–$12). That works out to about $31.50 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Newark publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Newark price data: cheapest weed in Newark, cheap ounces, Newark flower price index, Newark deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.