Cheapest pre-rolls in Newark, NJ
Cheapest right now: Pineapple OG .7g Preroll at Treeotics — $12 ($1.20 per gram)
94 comparable pre-rolls listings at 2 Newark dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pineapple OG .7g Preroll Pre-rolls | 7/10 g | $12 | $1.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bob's | Yardii Cookies | 1g Pre-roll Pre-rolls | gram | $2 | $2/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Green Lightning | Glitter Bomb | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $5 | $5/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Prolific | Cookie Crunch | 1g Pre-roll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Prolific | Black Atom | 1g Preroll Pre-rolls | gram | $6 | $6/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Crops Lemon Cherry Sherbet - Prerolls - 0.5 g x 48 Pack Pre-rolls | 24 g · 48-pack | $147$21030% off | $6.13/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Elyon | World Cup | USA Grape Gas | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $8.40$1230% off | $6.72/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Elyon | Futura Haze | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $8.40$1230% off | $6.72/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Elyon | World Cup | Croatia Permanent Gas | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $8.40$1230% off | $6.72/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Elyon | World Cup | Japan Sativa Diva | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $8.40$1230% off | $6.72/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Feelz | Citrus Mistress | 3.75g (3pk) Pre-Rolls Pre-rolls | 3.75 g · 3-pack | $26 | $6.93/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | &Shine | Bananaconda | Pre-Roll | 1g &SHINE · Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Another State Donny Burger Preroll Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Black Maple (Green Lightning) | 1g Pre-rolls | gram | $7 | $7/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | &Shine Mystic Mint - (Indica) Single Preroll Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Another State Sour Diesel - 0.5g x 3 Pack Prerolls Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $10.50$1530% off | $7/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Elyon | Pound Cake OG | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Elyon | Glitter Bomb | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Elyon | Mule Fuel | 1.25g Pre-Roll Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Elyon | Sour Lemons | 1.25g Pre-Roll Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Elyon | Street Tartz | 1.25g Pre-Roll Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Elyon | World Cup | USA Grape Gas | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Elyon | Apple Mochi Gelato | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Elyon | Futura Haze | Joint | 1.25g Bango Distribution · Pre-rolls | 1.25 g | $9 | $7.20/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Chemgurl | Joints | 0.7g each | 10pk Find · Pre-rolls | quarter · 10-pack | $52.50$7530% off | $7.50/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | &Shine | Blue Zashimi | Pre-Roll | 1g &SHINE · Pre-rolls | gram | $7.70$1130% off | $7.70/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | &Shine - White Durban Single 1g - (Sativa) Pre-rolls | gram | $7.70$1130% off | $7.70/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | &Shine Lemon Batter Single - (Indica) Pre-rolls | gram | $7.70$1130% off | $7.70/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Another State - Grape Gasoline - Preroll Pre-rolls | gram | $7.70$1130% off | $7.70/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | The Cut | Sub Zero | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | The Cut | Frogurt | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | The Cut | Alien Rock Candy | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Hamilton Farms | Grape Rock Candy | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Treeotics Newark · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Anthem Sativa Blend Preroll 10 Pack Pre-rolls | eighth · 10-pack | $28$4030% off | $8/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Anthem Hybrid Blend Preroll 10 Pack Pre-rolls | eighth · 10-pack | $28$4030% off | $8/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Indica Blend Pre-Roll Pack 3.5g (0.35g ea | 10-Pack) Anthem · Pre-rolls | eighth · 10-pack | $28$4030% off | $8/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Ozone-Happy Hour #21-Pre Rolls 3 Pack-1.5g Ozone · Pre-rolls | 1.5 g · 3-pack | $12.25$17.5030% off | $8.17/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Oishii | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Sour Grape Apple | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Sour Ops | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | URB'N Dispensary Newark · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Newark pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Newark price: $9 per gram (middle of $6.72–$14.80). That works out to about $31.50 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Newark publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Newark price data: cheapest weed in Newark, cheap ounces, Newark flower price index, Newark deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.