Cheapest flower in Hudson, NY
Cheapest right now: MIDNIGHT GRAPE at Gotham Cannabis Dispensary — $160 ($5.71 per gram)
49 comparable flower listings at 1 Hudson dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MIDNIGHT GRAPE Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | GMO Cookies | Big Buds | 28g Alchemy Pure · Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Indoor Fast Times JACK HERER Flower | half ounce | $88 | $6.29/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Indoor Quiet Times AFGHANI KUSH Flower | half ounce | $88 | $6.29/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Indoor TROPICANNA COOKIES Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Indoor SUDZZ Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Northern Lights 14g Back Home Cannabis Co. · Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Acapulco Gold 14g Back Home Cannabis Co. · Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Apple Jack | Infused Ground | 14g Stone Road Farms · Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Northern Lights | Infused Ground | 14g Stone Road Farms · Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Maui Wowie 3.5g Back Home Cannabis Co. · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Gorilla Glue 3.5g Back Home Cannabis Co. · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Northern Lights 3.5g Back Home Cannabis Co. · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Florist Farms | Apple Fritter | Big Buds | 3.5g Florist Farms · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Florist Farms | Grandi Guava | Big Buds | 3.5g Florist Farms · Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Black Runtz - Hybrid - 3.5g Hurley Grown · Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Indoor OMG Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Durban Z Flower 3.5g Good Green · Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Wedding Cake - Hybrid - 3.5g Hurley Grown · Flower | eighth | $32 | $9.14/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pool Party PINEAPPLE EXPRESS Flower | eighth | $34 | $9.71/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Road Trip RAINBOW BELTS Flower | eighth | $34 | $9.71/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Bonfire ICE CREAM CAKE Flower | eighth | $34 | $9.71/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Beach Day CANDYLAND Flower | eighth | $34 | $9.71/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Purple Haze | Big Buds | 3.5g ElectraLeaf · Flower | eighth | $35 | $10/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | DEAD HEAD OG Flower | eighth | $35.20$4420% off | $10.06/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Gas Face | Big Buds | 3.5g Rolling Green Cannabis · Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | GLUTTONY Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Black Scotti | Value Line Flower | 3.5g Rolling Green Cannabis · Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Indoor All Times GELATO RAINBOW Flower | eighth | $38 | $10.86/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Indoor Fast Times KILIMANJARO Flower | eighth | $38 | $10.86/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Skyworld - White Apple Runtz - 3.5g Jar - Flower Skyworld · Flower | eighth | $38.40$4820% off | $10.97/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Permanent Chimera | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $40$5020% off | $11.43/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | LEMON PORTAL Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | CANDY JEWELS Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | MALIBU GLAZE Flower | eighth | $40 | $11.43/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | BLUE LOBSTER Flower | eighth | $44 | $12.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Blue Dream | Smalls | 3.5g ElectraLeaf · Flower | eighth | $44 | $12.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | PENNYWISE Flower | eighth | $44 | $12.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Coco Pina | Big Buds | 3.5g ElectraLeaf · Flower | eighth | $44 | $12.57/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Boukét | Walkabout | Big Buds | 3.5g Bouket · Flower | eighth | $45 | $12.86/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hudson flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hudson price: $10.06 per gram (middle of $7.14–$14.29). That works out to about $35.21 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Hudson publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hudson price data: cheapest weed in Hudson, cheap ounces, Hudson flower price index, Hudson deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.