Cheapest concentrates in Hudson, NY
Cheapest right now: Charas Hash SATIVA HYBRID at Gotham Cannabis Dispensary — $36 ($36 per gram)
23 comparable concentrates listings at 1 Hudson dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Charas Hash SATIVA HYBRID Concentrates | gram | $36 | $36/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Cured Resin Badder FOOLS GOLD Concentrates | gram | $36 | $36/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Charas Hash INDICA HYBRID Concentrates | gram | $36 | $36/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Live Resin Sugar NECTAR BURST Concentrates | gram | $45 | $45/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Live Resin Badder SOUR DIESEL Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Hash GARLIC BOMB Concentrates | gram | $48 | $48/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hudson Cannabis| Blue Dream| Ice Water Hash| 0.5g Hudson Cannabis · Concentrates | gram | $48 | $48/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Hash SOUR HAZE Concentrates | gram | $48 | $48/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hash FULL MOON Concentrates | gram | $48 | $48/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hash HUDSON SOUR Concentrates | gram | $48 | $48/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hash NEW MOON Concentrates | gram | $48 | $48/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Super Yuzu | Solventless | Dry Sift | 0.5g Concentrates | 1/2 g | $25 | $50/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Grape Guava Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | gram | $55 | $55/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Honey Banana Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | gram | $55 | $55/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Live Resin Badder CHEMDOG Concentrates | gram | $55 | $55/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Live Resin Badder SHISHKABERRY Concentrates | gram | $55 | $55/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Garlic Spuds | Solventless | Dry Sift | 0.5g Concentrates | 1/2 g | $30 | $60/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Blotter | THCA Live Resin | Diamond Powder | 1g Blotter · Concentrates | gram | $60 | $60/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Fried Bananas | Solventless | Dry Sift | 0.5g Concentrates | 1/2 g | $35 | $70/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | RYTHM Live Rosin (Solventless) Concentrate Gogurtz 1g RYTHM · Concentrates | gram | $70 | $70/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | RSO Applicator FULL SPECTRUM Concentrates | gram | $70 | $70/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Fantasy Melonz | Live Rosin | Badder | 1g RYTHM · Concentrates | gram | $75 | $75/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Live Rosin GAS GUZZLER Tier 1 Concentrates | gram | $75 | $75/g | Gotham Cannabis Dispensary Hudson · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Hudson concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Hudson price: $50 per gram (middle of $37.80–$70). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Hudson publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Hudson price data: cheapest weed in Hudson, cheap ounces, Hudson flower price index, Hudson deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.