Cheapest carts & vapes in Oneonta, NY
Cheapest right now: MFNY | Super Boof | 0.5g Live Resin Cartridge at DOSHA — $38.85 ($11.10 per gram)
116 comparable vape pens listings at 1 Oneonta dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MFNY | Super Boof | 0.5g Live Resin Cartridge Vape Pens | eighth | $38.85 | $11.10/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hepworth | GG4 | 0.5g Cartridge Vape Pens | gram | $12.35 | $12.35/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Cannabals | Grandaddy Purp Chubby Puff 1200 | 6g Vape Vape Pens | 6 g | $120 | $20/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cannabals | Pineapple Express Chubby Puff 1200 | 6g Vape Vape Pens | 6 g | $120 | $20/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cannabals | Rainbow Sherbert Chubby Puff 1200 | 6g Vape Vape Pens | 6 g | $120 | $20/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strawberry Cough | Disposable | 6g Cannabals · Vape Pens | 6 g | $120 | $20/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hepworth | Super Sour Diesel | 0.5g Cartridge Vape Pens | 1/2 g | $12.35 | $24.70/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Super Sour Diesel Cartridge | 1g Hepworth · Vape Pens | gram | $26.55 | $26.55/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hepworth | Chemdawg | 1g Cartridge Vape Pens | gram | $26.55 | $26.55/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hepworth | SFV OG | 1g Cartridge Vape Pens | gram | $26.55 | $26.55/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Randy's | "ZInspo" Concentrate Vaporizer and Storage Container | Winterleaf Green Vape Pens | each | $28.01 | $28.01/piece | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Randy's | "ZInspo" Concentrate Vaporizer and Storage Container | Frostbite Blue Vape Pens | each | $28.01 | $28.01/piece | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | NEW YORK HONEY | 1G | 510 CARTRIDGE | BARRY WHITE New York Honey · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mimosa | 510 Cartridge | 1g New York Honey · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | NEW YORK HONEY | 1G | 510 CARTRIDGE | STRAWBERRY COUGH New York Honey · Vape Pens | gram | $30 | $30/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Good Green | Jack's Delight | 2g Vape Vape Pens | 2 g | $70 | $35/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Good Green | VelcroZ | 2g Vape Vape Pens | 2 g | $70 | $35/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Ghost Train | AIO Palm | Sativa | 1.5g Jaunty · Vape Pens | 1.5 g | $55 | $36.67/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | ayrloom | Alaskan Thunder Fuck | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | ayrloom | Pineapple Express | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | ayrloom | Bomb Popz | AIO | 2g ayrloom · Vape Pens | 2 g | $75 | $37.50/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Stiiizy | White Raspberry | 1g POD Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Glowberry | Liquid Diamond Cartridge | 1g Boutiq · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Vape Cartridge - PREMIUM JACK 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | MFNY | Chemdog | 0.5g Live Resin Cartridge Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | NEW YORK HONEY | 1G | ALL-IN-ONE | MELON BALL New York Honey · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | NEW YORK HONEY | 1G | ALL-IN-ONE | BLUEBERRY MUFFIN New York Honey · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | NEW YORK HONEY | 1G | AIO | SOUR TANGIE New York Honey · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Vape Cartridge - KING LOUIS XIII 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Vape Cartridge - STRAWNANA 1G Original THC Pod - STIIIZY STIIIZY · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Starfruit | Liquid Diamond Cartridge | 1g Boutiq · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Stiiizy | Pineapple Runtz | 1g POD Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | All Day & All Night | Blue Dream & OG Kush | Two .5g Carts Vape Pens | gram | $40 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | RYTHM Disposable Vape Pen Sour Diesel [2000mg] RYTHM · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Creamsicle Sunset | Live Resin Disposable | 2g RYTHM · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Peach Ice-T | Collab | 2G All In One Device Dime Industries · Vape Pens | 2 g | $80 | $40/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | ayrloom | Blue Widow | AIO | 1g ayrloom · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | ayrloom | Lime Haze | AIO | 1g ayrloom · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | ayrloom | Alaskan Thunder Fuck | AIO | 1g ayrloom · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Forbidden Fruit | 510 | CDT | 1g Jaunty · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | DOSHA Oneonta · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Oneonta vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Oneonta price: $50 per gram (middle of $26.55–$86.50). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Oneonta publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Oneonta price data: cheapest weed in Oneonta, cheap ounces, Oneonta flower price index, Oneonta deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.