Cheapest concentrates in Rosedale, NY
Cheapest right now: Hepworth | Funk Fruit | Sugar at Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY — $68 ($34 per gram)
25 comparable concentrates listings at 2 Rosedale dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare concentrates prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hepworth | Funk Fruit | Sugar Concentrates | 2 g | $68 | $34/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hepworth | Durban Poison x Cherry Tart | Sugar Concentrates | 2 g | $68 | $34/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Hashtag Honey | Chocolate Diesel | Live Sugar | 1g Hashtag Honey · Concentrates | gram | $42 | $42/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Tropicana Cherry | Ice Water Hash | 1g House of Sacci · Concentrates | gram | $45 | $45/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BLONDE SATIVA HASH 1 GRAM House of Sacci · Concentrates | gram | $45 | $45/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | House of Sacci | White Diamonds | Hash Concentrates | gram | $45 | $45/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BLONDE INDICA HASH 1 GRAM House of Sacci · Concentrates | gram | $45 | $45/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | MFNY | ChemDog | Live Resin Badder Jar | Concentrate Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | MFNY | Sour Diesel | Live Resin Badder Jar | Concentrate Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Hudson Cannabis| Blue Dream| Concentrate| Dry Sift| 1g Hudson Cannabis · Concentrates | each | $48 | $48/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Hybrid | Solventless Concentrate | 1g Vireo · Concentrates | gram | $50 | $50/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Government Oasis | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | each | $50 | $50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Candy Rain Live Resin Badder | 2g MFNY · Concentrates | each | $100 | $50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grape Guava Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | gram | $55 | $55/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Candy Rain Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | The Belafonte Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Oishii #4 Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Lemon Cane Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Honey Banana Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Hash Burger Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Gelonade Live Resin Badder | 1g MFNY · Concentrates | each | $58.50$6510% off | $58.50/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Honey Banana | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $60 | $60/g | Our THC Shop - Rosedale | Queens, NY Rosedale · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Lemon Cherry Gelato | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $60 | $60/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Gelonade | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $60 | $60/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Green Crack | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | each | $60 | $60/g | ESH Cannabis Dispensary Rosedale · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Rosedale concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rosedale price: $50 per gram (middle of $43.20–$60). That works out to about $175 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Rosedale publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rosedale price data: cheapest weed in Rosedale, cheap ounces, Rosedale flower price index, Rosedale deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.