Cheapest concentrates in New York (NY)
599 comparable listings at 51 dispensaries across 33 New York cities · priced per gram · rebuilt Sep 19, 2026
Quick answer
The cheapest concentrates in New York right now is Poundcake's: 7g Exotic Crumbs - Lemon Up at Rockstar cannabis shop in Bronx — $58 for each, or $8.29 per gram. The typical New York price is $50.85 per gram.
New York concentrates ranked per gram
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Poundcake's: 7g Exotic Crumbs - Lemon Up Concentrates | each | $58 | $8.29/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Eighth Brother | Bubble Hash | Ice Water Hash | 1g Eighth Brother · Concentrates | each | $10 | $10/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Eighth Brother | Mendo Fuel | Crumble | 1g Eighth Brother · Concentrates | each | $10 | $10/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Eighth Brother | Mimosa OG | Crumble | 1g Eighth Brother · Concentrates | each | $10 | $10/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Jeff's Sessions | Caramel Runtz 1g | Badder Jeff's Sessions · Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Jeff's Sessions | OG Kush 1g | Badder Jeff's Sessions · Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Jeff's Sessions: 1g Badder - Banana Cake Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Jeff's Sessions: 1g Badder - Sour Bubble Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Smoakland | Donny Burger | Crumble | 1g Smoakland · Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Smoakland | Larry Bird | Crumble | 1g Smoakland · Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Smoakland | Marathon OG | Live Resin | Crumble | 1g Smoakland · Concentrates | each | $15 | $15/g | Rockstar cannabis shop Bronx · ★ 3.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Jackalope Pharms "Lunar Gems" Moon Rocks - Space Cookie - 2 Grams Concentrates | 2 g | $43 | $21.50/g | Guardian Wellness licensed Dispensary Bronx · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Honest | Red Velvet | 1g Kief Concentrates | each | $24 | $24/g | High End New York Rochester · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Sour Fuel Wax Budder (1g) Concentrates | each | $25 | $25/g | Hush New York - Bronx NY State Licensed Adult-Use Recreational Bronx · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Blue Dream | Solvent | Crumble | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Burnout Cookies #1 | Solvent | Crumble | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Cherry Sherbert | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cookies Kush | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cookies Kush | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Garlicane | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | High Falls Canna | MAC | 1g High Falls Canna NY · Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | High Falls Canna | Slurricane | Kief | 1g High Falls Canna NY · Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | High Falls Canna | Wedding Cake | Kief | 1g High Falls Canna NY · Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Larry Burger | Solvent | Crumble | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Larry Burger | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Mendo Breath | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Orange Cookies | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Orange Cookies | Solvent | Crumble | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | PharmaCann | LA Purple Popz | Concentrate | Hash-Wax-Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | PharmaCann | Mendo Breath | Concentrate | Hash-Wax-Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Purple Mandarin Punch #1 | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Purple Sunset | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Purple Sunset | Solvent | Crumble | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Roasted Garlic Margy | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Strawberry OG Cookies | Solvent | Badder | 1g Concentrates | each | $26.55 | $26.55/g | Cannalicious Brooklyn · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Durban Z | 2g Concentrates | 2 g | $55 | $27.50/g | Cannabis Corner Rochester · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | NEW YORK HONEY | 2G | DAB DART | STRAWBERRY COUGH New York Honey · Concentrates | 2 g | $55 | $27.50/g | The Flowery Dispensary Bronx Bronx · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | NEW YORK HONEY | 2G | DAB DART | WEDDING CRASHER New York Honey · Concentrates | 2 g | $55 | $27.50/g | The Flowery Dispensary Bronx Bronx · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | NEW YORK HONEY | 2G DAB DART | SUPER LEMON HAZE New York Honey · Concentrates | 2 g | $55 | $27.50/g | The Flowery Dispensary Bronx Bronx · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Honest Pharm Red Velvet Kief (Hybrid) 39.09% {1g} Concentrates | gram | $28 | $28/g | Flynnstoned Cannabis Company - Midtown East New York · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Flower prices by New York city
83 New York cities with comparable menu data, ranked by the cheapest price per gram we can currently see.
priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly
Cheapest carts & vapes in New York →priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one
Cheapest edibles in New York →priced per 100mg of THC, so a 100mg pack and a 500mg pack compare fairly
Cheapest pre-rolls in New York →priced per gram of flower in the pack
Cheapest infused pre-rolls in New York →priced per gram of flower in the pack
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.