Cheapest carts & vapes in Reedsport, OR
Cheapest right now: Banger Greatest Hits - Forbidden Fruit - 2g Infused Cartridge at Herbal Choices — $20 ($10 per gram)
285 comparable vape pens listings at 2 Reedsport dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Oregon city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Banger Greatest Hits - Forbidden Fruit - 2g Infused Cartridge Vape Pens | 2 g | $20 | $10/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Banger Greatest Hits - Blue Dream - 2g Infused Cartridge Vape Pens | 2 g | $20 | $10/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Banger Greatest Hits - Super Sour Diesel - 2g Infused Cartridge Vape Pens | 2 g | $20 | $10/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Banger Greatest Hits - Grand Daddy Purple - 2g Infused Cartridge Vape Pens | 2 g | $20 | $10/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Elevape - LA Purple Punch - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.49 | $12.49/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Elevape - Hashburger - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.49 | $12.49/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Elevape - Lemon OG - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Elevape - Frose Kush - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Elevape - Divine Banana - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Elevape - Bruce Banner - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Elevape - Blueberry Syrup - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Elevape - Blue Dream - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Elevape - Agent Orange - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Elevape - Trap Fuel - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Elevape - Lemon Wowzers - 1g Cured Resin Cartridge Vape Pens | gram | $12.50 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Reefer Truck | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | jager | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Georgia Pie | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Pineapple Voltage | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Animal Party | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Grape Soda | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Midnight Cookies | Cartridge | 2g Vape Pens | 2 g | $25 | $12.50/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Banger Greatest Hits - Forbidden Fruit - 1g Infused Cartridge Vape Pens | gram | $13.33 | $13.33/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Grown Rogue - RS-11 - 1g Cartridge Vape Pens | gram | $13.33 | $13.33/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 25 | Grown Rogue - Blue Runtz - 1g Cartridge Vape Pens | gram | $13.33 | $13.33/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 26 | Grown Rogue - Scented Marker - 1g Cartridge Vape Pens | gram | $13.33 | $13.33/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 27 | Grown Rogue - Rainbow Runtz - 1g Cartridge Vape Pens | gram | $13.33 | $13.33/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 28 | Banger Greatest Hits - Purple Punch - 1g Infused Cartridge Vape Pens | gram | $13.33 | $13.33/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 29 | Apple Fritter | Disposable | 2g Vape Pens | 2 g | $29.17 | $14.59/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 30 | 2 Far Extracts - Biscotti - 2g AIO Cartridge Vape Pens | 2 g | $29.17 | $14.59/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 31 | 2 Far Extracts - Wing Suit - 2g AIO Cartridge Vape Pens | 2 g | $29.17 | $14.59/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 32 | Green Apple 1G Distillate Cartridge Vape Pens | gram | $15 | $15/g | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 33 | Blueberry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $15 | $15/g | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 34 | Forbidden Fruit Vape Pens | each | $15 | $15/piece | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 35 | Mojito Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $15 | $15/g | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 36 | Cherry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | each | $15 | $15/g | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 37 | Lemon Flavored Liquid Diamonds Cartridge Vape Pens | each | $15 | $15/piece | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 38 | Raspberry Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $15 | $15/g | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 39 | Tutti Frutti Cartridge 1g Boujee Blendz · Vape Pens | gram | $15 | $15/g | The House Of Dank LLC Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 40 | Granddaddy Purple | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $15.83 | $15.83/g | Herbal Choices Reedsport · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Reedsport vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Reedsport price: $20 per gram (middle of $14.59–$35). That works out to about $70 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Reedsport publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Reedsport price data: cheapest weed in Reedsport, cheap ounces, Reedsport flower price index, Reedsport deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Oregon dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.