Cheapest carts & vapes in Morton, PA
Cheapest right now: Moxie PGRG Cartridge 1g at Curaleaf Dispensary Morton — $40 ($40 per gram)
151 comparable vape pens listings at 1 Morton dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every Pennsylvania city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Moxie PGRG Cartridge 1g Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | GSC Distillate Cartridge 1g Grassroots · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Birthday Cke Distillate Cartridge 1g Grassroots · Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Grassroots Lemon Grenades Cartridge 1g Vape Pens | gram | $40 | $40/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | BRIQ Elite Jefe OG 2g All In One Select · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BRIQ Elite R*ntz 2g All In One Select · Vape Pens | 2 g | $85 | $42.50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Legend Blueberry Diesel Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Afghani Hills | Cartridge | 1g LEGEND · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Banana Runtz | 510 Cartridge | 1g Strane · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Grape GG | 510 Cartridge | 1g Strane · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Legend Berry Bliss Burst Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Legend Lemon Haze Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Legend The OG Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Mood Apricot Breath Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Mood Blueberry Haze Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Mood Lucky 13 Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Mood Neon Cube Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Mood Passion Pit Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Mood Stky Bnz Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Mood Super Lemon Nasty Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Mood Tropicana Cherry Trffle Ckies Cartridge 1g Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Tangie | 510 Cartridge | 1g Strane · Vape Pens | gram | $45 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Select Elite Gelato BRIQ 2 2g Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | BRIQ 2 Elite Series Jack Herer 2g Select · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | BRIQ 2 Elite Series Purple Urkle 2g Select · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Select Elite Durban Cooks BRIQ 2 2g Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Select Banana Punch BRIQ 2 2g Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | BRIQ 2 Elite Series Bubba Kush 2g Select · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | BRIQ 2 Elite Series Pink Lemons 2g Select · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | BRIQ 2 Elite Series Lemon Crush 2g Select · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | BRIQ 2 Elite Series Blue Dream 2g Select · Vape Pens | 2 g | $90 | $45/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Select Elite Astro GMO Live BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Select Elite GSLT Live BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Select Elite Cap Junky Live Resin BRIQ 2g Vape Pens | 2 g | $95 | $47.50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | &Shine | BLBRRY | Cartridge | 1g &SHINE · Vape Pens | gram | $48 | $48/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | &Shine Notorious GSC Cartridge 1g Vape Pens | gram | $48 | $48/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | &Shine Nilla Frost Cartridge 1g Vape Pens | gram | $48 | $48/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | &Shine Ice Ice Berry Cartridge 1g Vape Pens | gram | $48 | $48/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Moxie Lemon Lime Cartridge 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $25 | $50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Moxie Blackberry Kush Cartridge 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $25 | $50/g | Curaleaf Dispensary Morton Morton · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Morton vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Morton price: $60 per gram (middle of $45–$80). That works out to about $210 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Morton publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Morton price data: cheapest weed in Morton, cheap ounces, Morton flower price index, Morton deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.