Cheapest concentrates in Rapid City, SD
Cheapest right now: Zoo Canna | Pink Sherbet | 1g Live Resin Badder at Cannabis Health — $20 ($20 per gram)
38 comparable concentrates listings at 2 Rapid City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every South Dakota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zoo Canna | Pink Sherbet | 1g Live Resin Badder Concentrates | gram | $20$2520% off | $20/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | DNG | Terp Sugar | 4g Honey Wagon Concentrate Concentrates | 4 g | $80 | $20/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Zoo Canna | Firecracker OG | 1g Live Resin Badder Concentrates | gram | $22.90$3024% off | $22.90/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BSE | Distillate | 1g Concentrate Syringe Concentrates | gram | $25 | $25/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | DNG | Terp Honey | 1g Pucks Concentrates | gram | $25 | $25/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BSB | Pineapple Fruz | 2g Cured Resin Concentrate Concentrates | 2 g | $50 | $25/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BSE | Cosmic Cake Junky | 2g Cured Resin Badder Concentrates | 2 g | $55 | $27.50/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BSE | Buena Mierda | 2g Cured Resin Puck Concentrates | 2 g | $56 | $28/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | BSE | Tom's Rejects | 1g Cured Resin Badder Concentrates | gram | $30 | $30/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bridge City Badder | Banana Runtz | 4g Live Resin Badder Kit Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Bridge City Badder | Coco Chanel | 4g Live Resin Badder Kit Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Bridge City Badder | Dazed & Berry'd | 4g Live Resin Badder Kit Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Bridge City Badder | Emerald Fire OG | 4g Live Resin Badder Kit Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Bridge City Badder | Purple Doses | 4g Live Resin Badder Kit Concentrates | 4 g | $120 | $30/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Zmoke- AK-47 2g Badder Dab Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Zmoke- Latto 95 2g Badder Dab Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Zmoke- Viper Cookies 2g Badder Dab Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Bread Winner 1g Badder Dab Concentrates | gram | $35 | $35/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Super Mag Dipper 1g Dab Concentrates | gram | $35 | $35/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Papaya Slut 1g Badder Dab Concentrates | gram | $35 | $35/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Ancient Orange 1g Dab Concentrates | gram | $35 | $35/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | AM Lime 1g Dab Concentrates | gram | $35 | $35/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | High Hills | Marang | 1g Live Rosin Badder Concentrates | gram | $36 | $36/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | High Hills | Tropagoo | 1g Live Rosin Badder Concentrates | gram | $36 | $36/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Zmoke- AK-47 1g Badder Dab Concentrates | gram | $40 | $40/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Zmoke- Viper Cookies 1g Badder Dab Concentrates | gram | $40 | $40/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Maple Dunks 2g Dab Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Lazer Flux 2g Dab Concentrates | 2 g | $95 | $47.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | SS - Guava Warheads Badder; Concentrates | 2 g | $95 | $47.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Papaya BX 2g Dab Concentrates | 2 g | $95 | $47.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Cran Z 2g Dab Concentrates | 2 g | $95 | $47.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Papaya BX – Live Rosin – 1g Sodak Selects · Concentrates | gram | $50 | $50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Maple Dunks 1g Dab Concentrates | gram | $50 | $50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Lazer Flux 1g Dab Concentrates | gram | $50 | $50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Rainbow Push Pop 1g Dab Concentrates | gram | $50 | $50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Cran Z 1g Dab Concentrates | gram | $50 | $50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Swamp Water Fumez 1g Dab Concentrates | gram | $50 | $50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Limon Flux Concentrates | 1/2 g | $30 | $60/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Rapid City concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rapid City price: $35 per gram (middle of $25–$50). That works out to about $122.50 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Rapid City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rapid City price data: cheapest weed in Rapid City, cheap ounces, Rapid City flower price index, Rapid City deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.