Cheapest pre-rolls in Rapid City, SD
Cheapest right now: DGTR - Pineapple Mon - Pre roll- 6pak at Dakota Green Dispensary — $25 ($4.17 per gram)
57 comparable pre-rolls listings at 2 Rapid City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every South Dakota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DGTR - Pineapple Mon - Pre roll- 6pak Pre-rolls | 6 g | $25 | $4.17/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | GVA | Mandarin Dreams | 7pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | eighth · 7-pack | $15 | $4.29/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Soul Dr THC/CBD Pre-rolls | gram | $5$729% off | $5/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | GVA | Mars Candy OG | .5g 10pk Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GVA | Black Roze | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Grape Kush | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Skinny Minnie | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GVA | Killing Me Softly | .5g 10pk Pre-rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Romulan Cherry Pie | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | GVA | AK-47 | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | GVA | Spectre 16 | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Rubbles Reefer | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $25.50$3015% off | $5.10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | DGC - Black Skunk - PreRoll - 6 pack; Pre-rolls | 6 g · 6-pack | $35 | $5.83/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | BSB | High Chew | 10pk .5g Pre-rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $29.75$3515% off | $5.95/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | BSB | Black Velvet | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $29.75$3515% off | $5.95/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | DGTR - Cherry Gusherz - Preroll - 6 pak; Pre-rolls | 4.2 g | $25 | $5.95/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | DGTR - Bread Winner - Pre Roll - 6 pack; Pre-rolls | 4.2 g · 6-pack | $25 | $5.95/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | GVA | Mandarin Dreams | 2pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | gram · 2-pack | $6 | $6/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Bread Box Pre-rolls | 4/5 g | $5$1258% off | $6.25/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Lil Wayne Pre-rolls | 4/5 g | $5$1050% off | $6.25/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | DGTR - Rainbow Stax - Pre Roll; Pre-rolls | 4/5 g | $5$1258% off | $6.25/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | DGTR - AM Lime - Pre Roll - 6pack; Pre-rolls | 5.4 g · 6-pack | $35 | $6.48/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Belushi's Farm | LA Kush Cake | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $34$4015% off | $6.80/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Belushi's Farm | Mule Fuel | 10pk .5g Pre-rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $34$4015% off | $6.80/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Belushi's Farm | OG Kush Breath | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $34$4015% off | $6.80/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Belushi's Farm | Hashburger | 10pk .5g Pre-Rolls Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $34$4015% off | $6.80/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Motorbreath | Minis | 0.5g | 10pk Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $34$4015% off | $6.80/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Fruity Pebbles 5pk PreRoll Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $35 | $7/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | DGC - Cap Junky - PreRoll - 6 pack; Pre-rolls | 6 g · 6-pack | $45 | $7.50/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | DNG | Original Diesel X GMODD | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8$1233% off | $8/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | DNG | Biker Kush | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8$1233% off | $8/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | DNG | Headband | 1g Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8$1233% off | $8/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | DGTR - Guava OG - Pre Roll - 6 pack; Pre-rolls | 4.2 g · 6-pack | $35 | $8.33/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | DGTR - Rainbow Stax - 5pk PreRoll; Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $45 | $9/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | GVA | Killing Me Softly | .5g Pre-roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | GVA | Mars Candy OG | .5g Pre-Roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | DNS | Cherry West | .5g Pre-roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | DNS | Dirty Little Secret | .5g Pre-Roll Pre-rolls | 1/2 g | $5 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Dakota Green Cultivators | Cap Junky | Pre Roll | 1g Dakota Green Cultivators · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Dakota Green Cultivators | Pineapple Mon | Pre Roll | 1g Dakota Green Cultivators · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Rapid City pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rapid City price: $7.50 per gram (middle of $5.10–$15.50). That works out to about $26.25 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Rapid City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rapid City price data: cheapest weed in Rapid City, cheap ounces, Rapid City flower price index, Rapid City deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.