Cheapest flower in Rapid City, SD
Cheapest right now: DNG | French Toast | 28g Flower (small buds) at Cannabis Health — $100 ($3.57 per gram)
82 comparable flower listings at 2 Rapid City dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every South Dakota city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DNG | French Toast | 28g Flower (small buds) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | DNG | Sour Saunders x Zchem | 28g Flower Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Mars Candy OG | 28g Flower | ounce | $100$13023% off | $3.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GVA | Spectre 16 | 28g Flower Flower | ounce | $100$13023% off | $3.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 1889 Farms | Wagyu | 1/8 Flower Flower | eighth | $15$2438% off | $4.29/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | ORGANIC - Blackberry OG - Bulk Flower | eighth | $15 | $4.29/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | DNG | NotGelato | 28g Flower Flower | ounce | $140$16013% off | $5/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | DNG | Super Buff Cherry | 28g Jar Flower | ounce | $140$16013% off | $5/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | DNG | Papa Guava | 28g Flower Flower | ounce | $140$16013% off | $5/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | DNG | Oreo Blizzard | 28g Flower Flower | ounce | $140$16013% off | $5/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Dakota Green Cultivators | Am Lime | Flower | 1g Dakota Green Cultivators · Flower | gram | $6 | $6/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sunset MAC Flower | gram | $6 | $6/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dip N Dots BULK Flower | gram | $6 | $6/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | DNG | Super Buff Cherry | 1/2 Flower Flower | half ounce | $100 | $7.14/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | DNS | Cherry West | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | BSB | Permanent Marker | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | BSB | Peach Crescendo | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | BSB | Motorhead | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | BSB | Morning Diesel | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | BSB | Lime Tai | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | BSB | Strawberry Candy | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | BSB | Guava Gelato | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | BSB | Deep Space | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | BSB | Buena Mierda | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | BSB | Animal Tsunami | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | DNS | Dirty Little Secret | 1/8 Flower Flower | eighth | $30 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | DNG | Candy Fumez x Dubb TMZ | 1/2 oz Flower Flower | half ounce | $120 | $8.57/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | GVA - Nostrovia - Bulk Flower | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | White Russian BULK Flower | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Dakota Green Cultivators | Bread Winner | Flower | 1g Dakota Green Cultivators · Flower | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Galactic Warheadz BULK Flower | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | 605 Cannabis | Face Melt | Flower 605 Cannabis · Flower | gram | $10 | $10/g | Dakota Green Dispensary Rapid City · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | DNS | Ghost Magic OG | 1/8 Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Spectre 16 | 6g Flower | 6 g | $60 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Spectre 16 | 7g Flower | quarter | $70 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Black Roze | 7g Flower | quarter | $70 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | DNG | Black Maple | 1/4 Flower Flower | quarter | $70 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Spectre 16 | 8g Flower | 8 g | $80 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Killing Me Softly | 8g Flower | 8 g | $80 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Killing Me Softly | 9g Flower | 9 g | $90 | $10/g | Cannabis Health Rapid City · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Rapid City flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Rapid City price: $10 per gram (middle of $5–$14.80). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Rapid City publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Rapid City price data: cheapest weed in Rapid City, cheap ounces, Rapid City flower price index, Rapid City deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed South Dakota dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.