Cheapest concentrates in Middlebury, VT
Cheapest right now: 3.5g Jarred Indoor Mixed Kief at The Herbal Collective — $33 ($9.43 per gram)
43 comparable concentrates listings at 1 Middlebury dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 3.5g Jarred Indoor Mixed Kief Concentrates | eighth | $33 | $9.43/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1g Dry Sift Hashish Concentrates | gram | $30 | $30/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Black Maple#22, Live Resin Concentrate, 3.5g Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sherb Cream Pie, 3.5 Live Resin Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Papaya Juice, Live Resin Concentrate, 3.5g Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sour Dubb, Live Resin Concentrate, 3.5g Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | The Fonz, Live Resin Concentrate, 3.5g Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | NYC Chem, Live Resin, 3.5g Concentrates | eighth | $120 | $34.29/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Strawberry Pie, Live Rosin Mini Baller, 5g Concentrates | 5 g | $180 | $36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Papaya Juice, Live Resin, 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Atomic Collider, Live Resin Concentrate, 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | NYC Chem, Live Resin, 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Orange Mimosa, Live Heads, 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Spritzer, Live Resin Concentrate, 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | The Fonz, Live Resin Concentrate, 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Black Maple #22, 1g, Live Resin Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | White Runtz | Solvent | 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Papaya Bomb, Live Rosin Badder, 2g Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Wedding Pie, Live Rosin Badder, 2g Concentrates | 2 g | $80 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Black Maple #22, Live Rosin - 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Swampwater Fumez, Live Rosin Concentrate, 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Blueberry Malasada, Live Rosin Concentrate, 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Dulce De Uva Live Rosin - 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Superboof, Live Rosin - 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Melted Strawberries #10, Live Rosin - 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Tropicanna Cookies Live Rosin - 3.5g Concentrates | eighth | $140 | $40/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Tropicanna Cookies | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Grapes and Cream, 1g Live Rosin Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Superboof, Live Rosin - 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Swampwater Fumez, Live Rosin Concentrate, 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Black Maple #22, Live Rosin - 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Swamp Water Fumez, Fresh Press Live Rosin Concentrate, 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Melted Strawberries #10, Live Rosin - 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | dulce de uva | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Blueberry Malasada, Live Rosin Concentrate, 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | papaya juice | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $45 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Purple Churro, Live Rosin, 2g Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Off Gas, Live Rosin Concentrate, 2g Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Leche Live Diamonds & Sauce Concentrate, 2g Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Honey Banana, Live Diamonds & Sauce, 1g Concentrates | gram | $50 | $50/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Middlebury concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Middlebury price: $40 per gram (middle of $34.29–$45). That works out to about $140 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Middlebury publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Middlebury price data: cheapest weed in Middlebury, cheap ounces, Middlebury flower price index, Middlebury deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.