Cheapest flower in Middlebury, VT
Cheapest right now: Gelonade, Flower at The Herbal Collective — $150 ($5.36 per gram)
63 comparable flower listings at 1 Middlebury dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gelonade, Flower Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bioflux, Flower, 28g Smalls Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Spritzer | Big Buds | 28g Satori · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Superboof, Flower, 28g Smalls Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gastopia, Flower, 28g Smalls Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Spritzer | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | ounce | $150 | $5.36/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Garlic Drip, Flower, 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Superboof, Flower, 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | I-95 | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | ounce | $170 | $6.07/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Nuclear Cookies, Flower, 3.5g Flower | eighth | $26 | $7.43/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Cotton Candy Cookies, Flower, 3.5g Flower | eighth | $28 | $8/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Ice Cream Cake, Flower, 3.5g Flower | eighth | $28 | $8/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Marker Cap 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grape Gas, Flower, 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Bananaconda, Flower, 3.5g Flower | eighth | $30 | $8.57/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | The Rising Sun, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Bioflux, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Black Maple #22 | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Black Maple #22, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blue Limeade, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Watermelon Z | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Cap Junky | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cheesy Poofs | Smalls | 28g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Cran Z, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Dulce De Uva | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Dulce de Uva, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | E-85, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Funk Mountain | Big Buds | 28g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Funk Mountain, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | The Hive #11, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Garlic Drip | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Gastopia, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | The Fonz, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Holy Hand Grenade #9, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Superboof, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Melted Strawberries #10, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Melted Strawberries | Big Buds | 3.5g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Motorbreath, Flower, 3.5g Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Mule Fuel, Flower Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Stardawg | Smalls | 28g Satori · Flower | eighth | $35 | $10/g | The Herbal Collective Middlebury · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Middlebury flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Middlebury price: $10 per gram (middle of $6.07–$13.14). That works out to about $35 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Middlebury publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Middlebury price data: cheapest weed in Middlebury, cheap ounces, Middlebury flower price index, Middlebury deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.