Cheapest weed in White River Junction, VT
291 White River Junction menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Vermont city: cheapest weed in Vermont
Cheapest flower in White River Junction
See all flower prices →Cheapest right now: All Gas OG - 1/2oz Green Mountain Grind - Indica at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $45 ($3.21 per gram) · 80 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | All Gas OG - 1/2oz Green Mountain Grind - Indica Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | NOX COOKIES (14G) PREGROUND Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sunset Lake- Bermuda Triangle Pre-Ground Flower 14g Sunset Lake · Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BLUEBERRY MUFFIN (14G) Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MAUI WOWWIE (14G) Flower | half ounce | $56 | $4/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | razzmic rainbow | Ground | 7g Sunkissed Farm · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DOUGHLATO Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GARY PAYTON Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in White River Junction
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: SPRITZER LIVE RESIN BADDER (4G) at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $90 ($22.50 per gram) · 50 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SPRITZER LIVE RESIN BADDER (4G) Vape Pens | 4 g | $90 | $22.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | TALLY MOON LIVE RESIN BADDER (4G) Vape Pens | 4 g | $90 | $22.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | TERP DADDY LIVE RESIN BADDER (4G) Vape Pens | 4 g | $90 | $22.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | RUNTZ LIVE RESIN BADDER (4G) Vape Pens | 4 g | $90 | $22.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Leche LIVE RESIN BADDER (4G) Vape Pens | 4 g | $90 | $22.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | LEMON HEADS LIVE RESIN BADDER (4G) Vape Pens | 4 g | $90 | $22.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | ZIVA PRO Vape Pens | each | $25 | $25/piece | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pulsar 510 DL 2.0 Auto-Draw Vape Bar Vape Pens | each | $32 | $32/piece | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in White River Junction
See all edibles prices →Cheapest right now: 100 MG ROOT BEER DROPS at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $28.80 ($28.80 per 100mg of THC) · 19 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 100 MG ROOT BEER DROPS Edibles | each · 100mg THC | $28.80 | $28.80/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | STRAWBERRY LEMONADE BURST ROSIN DOUGH DUFFLES (100MG) Edibles | each · 100mg THC | $32 | $32/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | CHOCOLATE BROWNIE (50MG) Edibles | each · 50mg THC | $18 | $36/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PEANUT BUTTER BROWNIE (50MG) Edibles | each · 50mg THC | $18 | $36/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Bliss Bar | Salty Potato Chip Chocolates | 100mg | 20ct | 5mg/ea Haute & Heady · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $36 | $36/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BLISS BAR - 100MG / SMORES Edibles | each · 100mg THC | $36 | $36/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Bliss Bar | White Chocolate Chocolates | 100mg | 20ct | 5mg/ea Haute & Heady · Edibles | each · 20-pack · 100mg THC | $36 | $36/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | LEMON OG GUMMY (100MG) Edibles | each · 100mg THC | $37 | $37/100mg THC | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in White River Junction
See all concentrates prices →Cheapest right now: HAWAIIAN BUBBA HASH (1G) at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $28 ($28 per gram) · 20 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HAWAIIAN BUBBA HASH (1G) Concentrates | gram | $28 | $28/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | RUBY'S BREATH TEMPLE BALL (2G) Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SUCKER PUNCH TEMPLE BALL (2G) Concentrates | 2 g | $65 | $32.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PAPAYA BOMB 2G LAST MINUTE FARMS Concentrates | 2 g | $90 | $45/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Super Boof | Solventless | Rosin | 2g Concentrates | 2 g | $100 | $50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Tao Labs | Tri-Blend Temple Ball | Cured Hash | 1g Tao Labs · Concentrates | gram | $52 | $52/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | GRAPE GARY (1G) Concentrates | gram | $55 | $55/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | ZAINBOW HEADBAND (1G) Concentrates | gram | $55 | $55/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in White River Junction
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: PEANUT BUTTER DONKEY (0.9) at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $10 ($1 per gram) · 106 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PEANUT BUTTER DONKEY (0.9) Pre-rolls | 9/10 g | $10 | $1/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | THE GEL (0.9) Pre-rolls | 9/10 g | $10 | $1/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SUNSHINE 4 Pre-rolls | 9/10 g | $10 | $1/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | GRAPE GRANDPA (0.7G) Pre-rolls | 7/10 g | $22 | $2.20/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SUPER BOOFER (0.7G) Pre-rolls | 7/10 g | $22 | $2.20/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BANANA BERRY (0.7G) Pre-rolls | 7/10 g | $22 | $2.20/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | VERY BERRY GARY (0.7G) Pre-rolls | 7/10 g | $22 | $2.20/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GUAVA WOOKIE Pre-rolls | eighth | $10 | $2.86/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in White River Junction
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: INFUSED TROP CHERRY at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $13 ($13 per gram) · 10 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | INFUSED TROP CHERRY Infused Pre-rolls | gram | $13 | $13/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SUFFACAKE HASH INFUSED (3PK) Infused Pre-rolls | 2.5 g · 3-pack | $45 | $18/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sourdough | Infused Joints | 0.833g | 3pk Sunkissed Farm · Infused Pre-rolls | 2.5 g · 3-pack | $45 | $18/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gorilla Snacks | Infused Joints | 1g | 5pk Sunkissed Farm · Infused Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $98 | $19.60/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gorilla Snacks | Infused Joints | 0.85g Sunkissed Farm · Infused Pre-rolls | 0.85 g | $20 | $23.53/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Watermelonz | Infused Joints | 0.85g Sunkissed Farm · Infused Pre-rolls | 0.85 g | $20 | $23.53/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | lemon heads | Infused Joints | 0.85g Sunkissed Farm · Infused Pre-rolls | 0.85 g | $20 | $23.53/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | BANANA CREAM GELATO INFUSED (1G) Infused Pre-rolls | gram | $24.50 | $24.50/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
White River Junction flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in White River Junction →Discounted items across White River Junction menus, newest first.
Best dispensaries in White River Junction →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank drinks (6 items at 1 store) in White River Junction — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.