Cheapest flower in White River Junction, VT
Cheapest right now: All Gas OG - 1/2oz Green Mountain Grind - Indica at Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction — $45 ($3.21 per gram)
80 comparable flower listings at 1 White River Junction dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every Vermont city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | All Gas OG - 1/2oz Green Mountain Grind - Indica Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | NOX COOKIES (14G) PREGROUND Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sunset Lake- Bermuda Triangle Pre-Ground Flower 14g Sunset Lake · Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BLUEBERRY MUFFIN (14G) Flower | half ounce | $45 | $3.21/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | MAUI WOWWIE (14G) Flower | half ounce | $56 | $4/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | razzmic rainbow | Ground | 7g Sunkissed Farm · Flower | quarter | $50 | $7.14/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | DOUGHLATO Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GARY PAYTON Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | LEMON CHERRY GELATO Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | SUNDAE DRIVER (BULK) Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | SUPER BOOF Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | ZOO RUNTZ Flower | gram | $8 | $8/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | LEMON OG Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | CAP JUNKY Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | STRAWBERRY GORILLA Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | CEREAL MILK Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | APPLE SCOTTI Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | MELTED STRAWBERRIES Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | TEAR GAS Flower | gram | $10 | $10/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | BSPEC OPS (3.5G) Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | STRAWBERRY SKRILLA (3.5G) Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | SUPER SILVER HAZE (3.5G) Flower | eighth | $36 | $10.29/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | GRAPE GAS Flower | gram | $12 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | GORILLA APPLE CANDY Flower | gram | $12 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | DANTE’S INFERNO Flower | gram | $12 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | DEEP SPACE 5 Flower | gram | $12 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | PURPLE DIESEL Flower | gram | $12 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | GRAPE GAS (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | DEEP SPACE 5 (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | APPLE SCOTTI (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Tao Labs | Peach Breath | Big Buds | 3.5g Tao Labs · Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Cherrylicious A Bud Indoor Flower Tao Labs · Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | FROZEN BLACK CHERRY (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | BANANA SHERBET (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | PURPLE DIESEL (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | PERMANENT MARKER (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | G66 ROCKET FUEL (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | ORIGINAL OREOZ (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | OLD MONEY (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | MURDER BISCUITS (3.5G) Flower | eighth | $42 | $12/g | Five Seasons Cannabis Dispensary White River Junction White River Junction · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How White River Junction flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical White River Junction price: $12 per gram (middle of $8–$14). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced flower listings in White River Junction publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More White River Junction price data: cheapest weed in White River Junction, cheap ounces, White River Junction flower price index, White River Junction deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.