Cheap ounces in Clifton Park, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $130 — TROPICANNA CHERRY (28G) at Cannabis Central ($4.64 per gram)
14 real 28g packages on Clifton Park menus · Clifton Park average $163.79 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TROPICANNA CHERRY (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | SLM (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | ICE CREAM CAKE - (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Untitled - Durban Poison 28g Smalls untitled · Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | BLACK MAMBA - 28 g Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Dream | Big Buds | 28g untitled · Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | LEMON THAI (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Candy Gelato | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | FREEDOM FUEL - (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | STRAWBERRY COUGH - (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Stank Breath | Flower | 28g Leal · Flower | each | $162 | $5.79/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | each | $162 | $5.79/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Modified Goat | Flower | 28g Find · Flower | each | $186 | $6.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | 1oz Moonrocks | Blueberry Muffin Spacebuds · Flower | each | $315$35010% off | $11.25/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Clifton Park
14 packages in this price band among the cheapest Clifton Park ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TROPICANNA CHERRY (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | SLM (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | ICE CREAM CAKE - (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Untitled - Durban Poison 28g Smalls untitled · Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | BLACK MAMBA - 28 g Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Blue Dream | Big Buds | 28g untitled · Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | LEMON THAI (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Candy Gelato | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | FREEDOM FUEL - (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | STRAWBERRY COUGH - (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Stank Breath | Flower | 28g Leal · Flower | each | $162 | $5.79/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | each | $162 | $5.79/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Modified Goat | Flower | 28g Find · Flower | each | $186 | $6.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | 1oz Moonrocks | Blueberry Muffin Spacebuds · Flower | each | $315$35010% off | $11.25/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Clifton Park
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Clifton Park has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Clifton Park ounce: $163.79 across 14 listings, lowest $130.
- Average half ounce: $85.71.
- Average quarter: $50.
- Average eighth: $36.69.
See also the Clifton Park flower price index, cheapest flower per gram and Clifton Park deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.