Cheapest flower in Clifton Park, NY
Cheapest right now: TROPICANNA CHERRY (28G) at Cannabis Central — $130 ($4.64 per gram)
110 comparable flower listings at 1 Clifton Park dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TROPICANNA CHERRY (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | SLM (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | ICE CREAM CAKE - (28G) Flower | each | $130 | $4.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Green Goblin | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Galactic Jack | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cherry Amnesia | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Monster Cookies | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bubba Kush | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Hawaiian Haze | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Maui Wowie | Infused Ground Flower | 14g Revert · Flower | each | $70 | $5/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Blue Dream | Big Buds | 28g untitled · Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | BLACK MAMBA - 28 g Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Untitled - Durban Poison 28g Smalls untitled · Flower | each | $146 | $5.21/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | DURBAN POISON X CHERRY TART PREGROUND FLOWER - 7 g Flower | each | $40 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Herb | Jet Fuel OG | Big Buds | 14g Herb · Flower | each | $80 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Candy Gelato | Big Buds | 28g Cheevo · Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | LEMON THAI (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | STRAWBERRY COUGH - (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | FREEDOM FUEL - (28G) Flower | each | $160 | $5.71/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Stank Breath | Flower | 28g Leal · Flower | each | $162 | $5.79/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Kush Cake | Big Buds | 28g Leal · Flower | each | $162 | $5.79/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | MOTOR CAKE - 14 G Flower | each | $85 | $6.07/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | SLURRICANE - (14G) Flower | each | $85 | $6.07/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | AREA 51 - (14G) Flower | each | $85 | $6.07/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Vanilla Bean (14G) Flower | each | $85 | $6.07/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | AMNESIA HAZE - 7 g Flower | each | $45 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Ice Cream Cake | Smalls | 7g untitled · Flower | each | $45 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Blueberry Kush | Smalls | 7g untitled · Flower | each | $45 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | EMPIRE OG - (7G) Flower | each | $45 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Blue Dream | Big Buds | 14g Revert · Flower | each | $90 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | BLACK TRIANGLE - (14G) Flower | each | $90 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Northern Lights | Big Buds | 14g Revert · Flower | each | $90 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | CANDYLAND KUSH - (14G) Flower | each | $90 | $6.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Modified Goat | Flower | 28g Find · Flower | each | $186 | $6.64/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | BUBBLEGUM GUSHERS - (14G) Flower | each | $100 | $7.14/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | WIZARD JEWEL - (14G) Flower | each | $100 | $7.14/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | ORIGINAL SKUNK - (3.5G) Flower | each | $26 | $7.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | GARLIC BUDDER - (7G) Flower | each | $52 | $7.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Platinum Lemon Cherry Gelato | Flower | 7g Leal · Flower | each | $52 | $7.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Super Boof | Flower | 7g Leal · Flower | each | $52 | $7.43/g | Cannabis Central Clifton Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Clifton Park flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Clifton Park price: $8.57 per gram (middle of $5.21–$12.86). That works out to about $30 an eighth.
- 94% of priced flower listings in Clifton Park publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Clifton Park price data: cheapest weed in Clifton Park, cheap ounces, Clifton Park flower price index, Clifton Park deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.