Cheap ounces in Rockaway Park, NY — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $124.99 — Weedubest | Flower | Oreoz x G41 | 28g | Hybrid at Flower Shak ($4.46 per gram)
21 real 28g packages on Rockaway Park menus · Rockaway Park average $156.18 an ounce · typical flower $10 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New York city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Weedubest | Flower | Oreoz x G41 | 28g | Hybrid Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SKY DOG 28G Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Platinum Reserve I Mandarin Zkittles | Big Buds | 28g Platinum Reserve · Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PAPAYA BOMB 28G Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hashtag Honey - Flower - Lemon Cherry Gelato - 28g Flower | each | $135 | $4.82/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | LIVWELL PW 28G INDICA DOMINANT LivWell Enlightened Health · Flower | each | $139.99 | $5/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grocery | Flower | Peanut Butter Breath | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grocery | Flower | Gush Mintz | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grocery | Flower | Headband | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. | Flower | Crusty Crustacean | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grocery | Flower | Space Candy | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grocery | Flower | Blue Dream | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find. | Flower | Mint Snackz | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grocery | Flower | Garlic Gravity | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. | Flower | Funk Bomb | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | matter. | Flower | OMC | 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Orange Cookies Flower [28g] matter. · Flower | each | $170 | $6.07/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $179.99 | $6.43/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Gogurtz | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | each | $179.99 | $6.43/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | each | $179.99 | $6.43/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Rockaway Park
21 packages in this price band among the cheapest Rockaway Park ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Weedubest | Flower | Oreoz x G41 | 28g | Hybrid Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SKY DOG 28G Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Platinum Reserve I Mandarin Zkittles | Big Buds | 28g Platinum Reserve · Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | PAPAYA BOMB 28G Flower | each | $124.99 | $4.46/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hashtag Honey - Flower - Lemon Cherry Gelato - 28g Flower | each | $135 | $4.82/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | LIVWELL PW 28G INDICA DOMINANT LivWell Enlightened Health · Flower | each | $139.99 | $5/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Grocery | Flower | Peanut Butter Breath | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grocery | Flower | Gush Mintz | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grocery | Flower | Headband | 28g | Hybrid Flower | each | $155 | $5.54/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. | Flower | Crusty Crustacean | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grocery | Flower | Space Candy | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Grocery | Flower | Blue Dream | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find. | Flower | Mint Snackz | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grocery | Flower | Garlic Gravity | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. | Flower | Funk Bomb | 28g Flower | each | $159.99 | $5.71/g | Flower Shak Rockaway Park · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Rockaway Park
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Rockaway Park has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Rockaway Park ounce: $156.18 across 21 listings, lowest $124.99.
- Average half ounce: $83.69.
- Average quarter: $53.99.
- Average eighth: $39.31.
See also the Rockaway Park flower price index, cheapest flower per gram and Rockaway Park deals.
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.