Cheapest concentrates in Somerville, MA
Cheapest right now: Peach Pistol | Solvent | Badder | 3.5g at The Boston Garden Somerville Dispensary — $110 ($31.43 per gram)
5 comparable concentrates listings at 1 Somerville dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Peach Pistol | Solvent | Badder | 3.5g Nature's Heritage · Concentrates | eighth | $110 | $31.43/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Champagne Cookies | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pineapple Soda | Live Rosin | 1g (SH) Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bountiful Farms | Purple Mercury | Live Hash Rosin | 3.5g (I) Concentrates | eighth | $150 | $42.86/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Hoff CC + Platinum Candy Pineapple | Bountiful Farms | Rosin Jam | 2G Bountiful Farms · Concentrates | 2 g | $115 | $57.50/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Somerville concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Somerville price: $40 per gram (middle of $34.86–$51.64). That works out to about $140 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Somerville publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Somerville price data: cheapest weed in Somerville, cheap ounces, Somerville flower price index, Somerville deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.