Cheapest weed in Somerville, MA
270 Somerville menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every Massachusetts city: cheapest weed in Massachusetts
Cheapest flower in Somerville
See all flower prices →Cheapest right now: Simpler Daze | 1911 | Flower | 28g (IH) at The Boston Garden Somerville Dispensary — $90 ($3.21 per gram) · 57 comparable items at 1 stores
Cheapest carts & vapes in Somerville
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Jack Herer Cartridge 1g at The Boston Garden Somerville Dispensary — $25 ($25 per gram) · 92 comparable items at 2 stores
Cheapest edibles in Somerville
See all edibles prices →Cheapest right now: Choice Chews - Green Apple (Indica) - 100mg at The Boston Garden Somerville Dispensary — $15 ($15 per 100mg of THC) · 33 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Choice Chews - Green Apple (Indica) - 100mg Choice Chews · Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Choice Chews- Cherry Berry (Indica) 100mg Choice Chews · Edibles | each · 100mg THC | $15 | $15/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pear | 1:1 THC:CBG Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Watermelon | gummies | 100mg (S) Edibles | each · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Blueberry | gummies| 100mg (I) Edibles | each · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Raspberry Sativa Enhanced Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Sour Apple | Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | WYLD | Kiwi 1:1 THCv + Sativa Enhanced Gummies | 100mg | 10ct | 10mg/ea WYLD · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $20 | $20/100mg THC | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Somerville
See all concentrates prices →Cheapest right now: Peach Pistol | Solvent | Badder | 3.5g at The Boston Garden Somerville Dispensary — $110 ($31.43 per gram) · 5 comparable items at 1 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Peach Pistol | Solvent | Badder | 3.5g Nature's Heritage · Concentrates | eighth | $110 | $31.43/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Champagne Cookies | Solvent | Badder | 1g Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Pineapple Soda | Live Rosin | 1g (SH) Concentrates | gram | $40 | $40/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Bountiful Farms | Purple Mercury | Live Hash Rosin | 3.5g (I) Concentrates | eighth | $150 | $42.86/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | The Hoff CC + Platinum Candy Pineapple | Bountiful Farms | Rosin Jam | 2G Bountiful Farms · Concentrates | 2 g | $115 | $57.50/g | The Boston Garden Somerville Dispensary Somerville · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Somerville
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: Headliners | Pura Vida | Pre-roll | 1g (S) at The Boston Garden Somerville Dispensary — $10 ($10 per gram) · 35 comparable items at 1 stores
Cheapest infused pre-rolls in Somerville
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Kiwi Kush | Infused Ice Packs (Rosin, Hash, and Diamonds) | 5x 0.6g at The Boston Garden Somerville Dispensary — $55 ($3.67 per gram) · 43 comparable items at 1 stores
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Somerville flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Somerville →Discounted items across Somerville menus, newest first.
Best dispensaries in Somerville →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Not enough published sizes yet to rank concentrates (5 items at 1 store), drinks (5 items at 1 store) in Somerville — we'd rather leave a category out than quote a range we can't stand behind.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.