Cheapest weed in Jackson, MS
3,046 Jackson menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Oct 2, 2026
↑ Compare every Mississippi city: cheapest weed in Mississippi
Cheapest flower in Jackson
See all flower prices →Cheapest right now: Five Points: Purple Monkey 7g milled at Roots Remedy — $18 ($2.57 per gram) · 1,098 comparable items at 10 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Five Points: Purple Monkey 7g milled Flower | each | $18 | $2.57/g | Roots Remedy Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Run It - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Billy Ocean - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Billy Ocean - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Run It - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | SOUR APPLE KISS 7G 18.3%THC 1.18%TERP - ONE SOURCE - HYBRID Flower | each | $25$3017% off | $3.57/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Jackson
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: YOCAN EVOLVE VAPORIZER at Uptown Funk Dispensary — $15 ($15 per cartridge) · 506 comparable items at 10 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | YOCAN EVOLVE VAPORIZER Vape Pens | each | $15$3050% off | $15/piece | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blue Dream | Cartridge | 2.1g Vape Pens | each | $32 | $15.24/g | Roots Remedy Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ooze - Slim Twist Vape Pen Vape Pens | each | $16 | $16/piece | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Ooze - Slim Twist Vape Pen Vape Pens | each | $16 | $16/piece | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Tank Vape: Indica - Neon Berry - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | TANK Lemon Whip Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Blueberry Underground - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Good Day Farm - Tank Vape: Hybrid - Peach Panther - Cart Vape Pens | gram | $24$3225% off | $24/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Jackson
See all edibles prices →Cheapest right now: Noshy Pineapple Mango Paradise High Dose 3000mg 60 pack - 50MG PER DOSE at High Street Dispensary — $90 ($3 per 100mg of THC) · 940 comparable items at 10 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Noshy Pineapple Mango Paradise High Dose 3000mg 60 pack - 50MG PER DOSE Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $90 | $3/100mg THC | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Noshy Watermelon Cherry Rush High Dose 3000mg 60 pack - 50MG PER DOSE Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $90 | $3/100mg THC | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Noshy Watermelon Cherry Rush High Dose 3000mg 60 pack - 50MG PER DOSE Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $90 | $3/100mg THC | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Noshy Pineapple Mango Paradise High Dose 3000mg 60 pack - 50MG PER DOSE Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $90 | $3/100mg THC | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 3000mg Watermelon Cherry Rush High Dose Edibles | each · 3000mg THC | $94.50$13228% off | $3.15/100mg THC | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | SH | NOSHY - PINEAPPLE MANGO PARADISE | 3000MG (30X100MG) GUMMIES Edibles | each · 30-pack · 3000mg THC | $105 | $3.50/100mg THC | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Stash House - Noshy: High Dose Berry Blast - Gummies 3000mg - 60pk Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $110 | $3.67/100mg THC | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Stash House - Noshy: High Dose Pineapple Mango Paradise - Gummies 3000mg - 60pk Edibles | each · 60-pack · 3000mg THC | $110 | $3.67/100mg THC | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest concentrates in Jackson
See all concentrates prices →Cheapest right now: RSO - OZ Kush Cake 57%THC 14%TERP - SHC - INDICA at High Street Dispensary — $30 ($1.07 per gram) · 288 comparable items at 9 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RSO - OZ Kush Cake 57%THC 14%TERP - SHC - INDICA Concentrates | each | $30 | $1.07/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | RSO - OZ Kush Cake 57%THC 14%TERP - SHC - INDICA Concentrates | each | $30 | $1.07/g | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Lemon Tweeker- 3.5g 22.48%THC 2.6%TERP - FIVE POINTS - SATIVA DOM Concentrates | each | $10$1533% off | $2.86/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Lemon Tweeker- 3.5g 22.48%THC 2.6%TERP - FIVE POINTS - SATIVA DOM Concentrates | each | $10$1533% off | $2.86/g | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Viper | Solvent | Crumble | 3.5g River Remedy · Concentrates | eighth | $26.25$3525% off | $7.50/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 3.5g Moonrocks - Sugar Drizzle 50%THC 1.23%TERP - SOUTHERN SKY - HYBRID Concentrates | each | $35 | $10/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 3.5g Moonrocks - Sugar Drizzle 50%THC 1.23%TERP - SOUTHERN SKY - HYBRID Concentrates | each | $35 | $10/g | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Jackson
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: RR | THE SIPP - GREEN APPLE GAS | 3.5G (7X0.5G) PREROLL PACK at Uptown Funk Dispensary — $30 ($1.22 per gram) · 155 comparable items at 7 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RR | THE SIPP - GREEN APPLE GAS | 3.5G (7X0.5G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 7-pack | $30 | $1.22/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | GDF | DOUBLE DREAM | 3.5G (5X0.7G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 5-pack | $25 | $1.43/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | MHG | BLOCKBERRY | 3.5G (7X0.5G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 7-pack | $35 | $1.43/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MHG | PLASMA FRUIT | 3.5G (7X0.5G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 7-pack | $35 | $1.43/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | MHG | CRESCENDO | 3.5G (7X0.5G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 7-pack | $35 | $1.43/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | RR | RIVER ROLLS - GREEN APPLE GAS | 3.5G (5X0.7G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 5-pack | $40 | $2.29/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MHG | GRANDPA'S STASH | 2.5G (5X0.5G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 5-pack | $30 | $2.40/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | MHG | OREOZ | 2.5G (5X0.5G) PREROLL PACK Pre-rolls | each · 5-pack | $30 | $2.40/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Jackson
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: Strawnana 7pk -7g Infused Pre-Rolls 12.1%THC - FIVE POINTS - HYBRID at Hemp World Jackson — $15 ($2.14 per gram) · 38 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawnana 7pk -7g Infused Pre-Rolls 12.1%THC - FIVE POINTS - HYBRID Infused Pre-rolls | each · 7-pack | $15 | $2.14/g | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Strawnana 7pk -7g Infused Pre-Rolls 12.1%THC - FIVE POINTS - HYBRID Infused Pre-rolls | each · 7-pack | $15 | $2.14/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Five Points: GMO Kief Infused Preroll 1g Infused Pre-rolls | each | $5 | $5/g | Roots Remedy Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1g Infused GG4 Infused Pre-rolls | gram | $8.32$11.6228% off | $8.32/g | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 1g Infused Chem Cookies Infused Pre-rolls | gram | $9.07$12.6728% off | $9.07/g | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1g Infused Banana Blood Cake Infused Pre-rolls | gram | $11.34$15.8428% off | $11.34/g | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1g Infused Ice Cream Cake Punch Infused Pre-rolls | gram | $11.34$15.8428% off | $11.34/g | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1g Infused Peanut Butter Breath Infused Pre-rolls | gram | $11.34$15.8428% off | $11.34/g | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Jackson flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Jackson →Discounted items across Jackson menus, newest first.
Best dispensaries in Jackson →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.