Cheapest flower in Jackson, MS
Cheapest right now: Five Points: Purple Monkey 7g milled at Roots Remedy — $18 ($2.57 per gram)
1,098 comparable flower listings at 10 Jackson dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare flower prices across every Mississippi city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Five Points: Purple Monkey 7g milled Flower | each | $18 | $2.57/g | Roots Remedy Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Good Day Farm - Run It - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Day Farm - Billy Ocean - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Day Farm - Space Station - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Good Day Farm - Billy Ocean - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Good Day Farm - Run It - Flower Flower | quarter | $22.50$3025% off | $3.21/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | SOUR APPLE KISS 7G 18.3%THC 1.18%TERP - ONE SOURCE - HYBRID Flower | each | $25$3017% off | $3.57/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | DURBAN POISON 7G 20%THC 1.35%TERP - ONE SOURCE - SATIVA Flower | each | $25$3017% off | $3.57/g | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | DURBAN POISON 7G 20%THC 1.35%TERP - ONE SOURCE - SATIVA Flower | each | $25$3017% off | $3.57/g | High Street Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | SOUR APPLE KISS 7G 18.3%THC 1.18%TERP - ONE SOURCE - HYBRID Flower | each | $25$3017% off | $3.57/g | Hemp World Jackson Jackson · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Good Day Farm - Sorbet Haze - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Good Day Farm - Side by Side - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Good Day Farm - Sorbet Haze - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Good Day Farm - Side by Side - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Good Day Farm - Neon Berry - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Good Day Farm - Banana Cream Cake x Jealousy - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Good Day Farm - Banana Cream Cake x Jealousy - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Good Day Farm - Heavy Fog #1 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Good Day Farm - Neon Berry - Popcorn Smalls - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Good Day Farm - Heavy Fog #1 - Flower Flower | quarter | $26.25$3525% off | $3.75/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | RS11 14g - Green Spark Cultivation - 21% - Hybrid Flower | each | $55$8031% off | $3.93/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Black Baccara 14g - Green Spark Cultivation - 26.8% - Indica Hybrid Flower | each | $55$9039% off | $3.93/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Gastronaut 14g - Green Spark Cultivation - 25.4% - Hybrid Flower | each | $55$9039% off | $3.93/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Growrite: 14 G Mylar HOSS Flower | each | $55 | $3.93/g | Roots Remedy Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | 14g Oreoz Blizzard Farnesene Flower | half ounce | $56.70$79.2028% off | $4.05/g | Kudzu Cannabis Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | GDF: Flower | Double Cross | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | each | $15 | $4.29/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Big River - Power Flower: Blue Tooth - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | GDF | SIDE BY SIDE | 3.5G FLOWER Flower | each | $15 | $4.29/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | GDF | TIME CHANGE | 3.5G FLOWER Flower | each | $15 | $4.29/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | GDF: Flower | Blueberry Headband | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | GDF: Flower | Blueberry Headband | 3.5g GOOD DAY FARM · Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Big River - Power Flower: Blue Tooth - Flower 3.5g (mg/g) Flower | eighth | $15$2025% off | $4.29/g | ROOTDOWN Jackson · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Truffle Cake 7g - Green Spark Cultivation - 26.6% - Indica Flower | each | $30$5546% off | $4.29/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Menage 7g - Black Water Reserve - 19.2% - Hybrid ($160/oz) Flower | each | $30$6050% off | $4.29/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | GDF | HEAVY FOG | 7G FLOWER Flower | each | $30 | $4.29/g | Uptown Funk Dispensary Jackson · ★ 4.7 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Dante's Inferno Black Velvet 7g - Green Spark Cultivation - 23.1% - Indica Flower | each | $30$5546% off | $4.29/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Black Baccara 7g - Green Spark Cultivation - 26.8% - Indica Hybrid Flower | each | $30$5546% off | $4.29/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Lemozine 7g - Black Water Reserve - 20.7% - Sativa Hybrid Flower | each | $30$5040% off | $4.29/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Pablos Revenge 7g - Blackwater Reserve - 21.3% Hybrid Flower | each | $30$6050% off | $4.29/g | High Hopes Jackson Jackson · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Jackson flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Jackson price: $7.86 per gram (middle of $5.14–$11.43). That works out to about $27.51 an eighth.
- 97% of priced flower listings in Jackson publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Jackson price data: cheapest weed in Jackson, cheap ounces, Jackson flower price index, Jackson deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.