Cheapest carts & vapes in Little Ferry, NJ
Cheapest right now: Bloom Classic Surf: Disposable Granddaddy Purple at Beyond Hello Little Ferry Dispensary — $23.40 ($6.69 per gram)
95 comparable vape pens listings at 1 Little Ferry dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare carts & vapes prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bloom Classic Surf: Disposable Granddaddy Purple Vape Pens | eighth | $23.40$3635% off | $6.69/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Orange Crush | Melted Diamond Live Resin Mini Bar Vape | 0.5g (All-In-One) ROVE · Vape Pens | eighth | $39$6035% off | $11.14/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Strike: Disposable Electric Limeade Vape Pens | 2 g | $45.50$7035% off | $22.75/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Strike: Disposable Thunder Punch Vape Pens | 2 g | $45.50$7035% off | $22.75/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Strike: Cartridge Pina Colada Water Ice Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Strike: Cartridge Jack Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Strike: Cartridge Grand Daddy Purp Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Watermelon Z | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Lychee Lightning | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Super Lemon Haze | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Electric Citrus | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $23.40$3635% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Another State: Disposable Purple Punch Vape Pens | 2 g | $46.80$7235% off | $23.40/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy | Apple Fritter | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $48.10$7435% off | $24.05/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy: Hyphen Pod Grape Kush Vape Pens | 2 g | $48.10$7435% off | $24.05/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Clementine | Pods | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $48.10$7435% off | $24.05/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy | Grape Kush | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $51.35$7935% off | $25.68/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy | Peaches and Cream | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $51.35$7935% off | $25.68/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy | Sour Tangie | Disposable | 2g Savvy · Vape Pens | 2 g | $51.35$7935% off | $25.68/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Simply Herb: Cartridge Mango Sticky Rice Vape Pens | gram | $26$4035% off | $26/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Simply Herb | Cherry Limeade | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $26$4035% off | $26/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Simply Herb | Dungeons & Dragonfruit | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $26$4035% off | $26/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Simply Herb | Watermelon Sangria | Cartridge 1G Simply Herb · Vape Pens | gram | $26$4035% off | $26/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Ozone: Cartridge Green Crack Vape Pens | gram | $27.95$4335% off | $27.95/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Ozone: Cartridge Blue Dream Vape Pens | gram | $27.95$4335% off | $27.95/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 25 | Ozone: Cartridge Super Lemon Haze Vape Pens | gram | $27.95$4335% off | $27.95/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 26 | Strike: Disposable Strawberrry Shortcake Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 27 | Pineapple Express | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 28 | Jack Herer Sativa | Disposable | 1g Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | Strike: Disposable Electric Citrus Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | Strike: Disposable Midnight Mist Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Strike: Disposable Pina Colada Water Ice Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 32 | Banana Tang | Disposable | 2g Vape Pens | gram | $29.25$4535% off | $29.25/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 33 | Simply Herb: Disposable Cotton Candy Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 34 | Bloom Classic: Cartridge Pineapple Express Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 35 | Black Label: Cartridge Lemon Meringue Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | Bloom Classic: Cartridge Apricot Punch Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Bloom Classic: Cartridge Forbidden Fruit Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 38 | Black Label: Cartridge Firecracker Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 39 | Bloom Classic: Cartridge Granddaddy Purple Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 40 | Bloom Classic: Cartridge Maui Wowie Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | Beyond Hello Little Ferry Dispensary Little Ferry · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Little Ferry vape pens prices compare
Every row above is priced per gram of oil, so a 0.5g cart can't look cheaper than a 1g one. That is the only way to compare a vape pens menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Little Ferry price: $37.38 per gram (middle of $23.40–$54.60). That works out to about $130.83 an eighth.
- 100% of priced vape pens listings in Little Ferry publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Little Ferry price data: cheapest weed in Little Ferry, cheap ounces, Little Ferry flower price index, Little Ferry deals.
Cheapest flowerCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.