Cheapest pre-rolls in Plainfield, NJ
Cheapest right now: Swift Lifts | Tiramisu Teeth | Minis | 0.5g each | 5pk at MindLift Recreational Weed Dispensary — $35 ($3.50 per gram)
86 comparable pre-rolls listings at 3 Plainfield dispensaries · ranked per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every New Jersey city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Swift Lifts | Tiramisu Teeth | Minis | 0.5g each | 5pk Swift Lifts · Pre-rolls | 1/10 g · 5-pack | $35 | $3.50/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Swift Lifts Ghost Milk Flower 2.5g, 5pk Pre-rolls | 1/10 g · 5-pack | $35 | $3.50/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Swift Lifts Grape Bubbly 5Pk Flower 2.5g, 5pk Pre-rolls | 1/10 g · 5-pack | $35 | $3.50/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Swift Lifts | Glitter Bomb | Minis | 0.5g each | 5pk Swift Lifts · Pre-rolls | 1/10 g · 5-pack | $35 | $3.50/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | SOUR DIESEL (7 PACK) Pre-rolls | each · 7-pack | $35 | $5/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | LA BAKER (7PK) Pre-rolls | each · 7-pack | $35 | $5/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MEMBER BERYY (7PK) Pre-rolls | each · 7-pack | $35 | $5/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Another State Peach Pie 1G 1g Pre-rolls | gram | $8.50 | $8.50/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | &Shine White Durban Preroll 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | &Shine Lemon Batter Preroll 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | &Shine | Blue Zashimi | Pre-Roll | 1g &SHINE · Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Papayamosa | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $9 | $9/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | WAR HEADZ Pre-rolls | each | $10 | $10/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Legend Project Pancakes 1g Pre-Roll 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MOONBOW Pre-rolls | each | $10 | $10/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Lemon Headz – Pre Roll – 1g Pete's Farmstand · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | White Truffle | Joints | 1g LEGEND · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Permanent Marker | Joints | 1g LEGEND · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | EXIT 8 HASHPLANT Pre-rolls | each | $10 | $10/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pete'S Farmstand Pit Stop Preroll 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Glass Meadows Mint Grinata Flower 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Silly Rabbit – Pre Roll – 1g Pete's Farmstand · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | ANIMAL FACE X KUSH MINTS Pre-rolls | each | $10 | $10/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Boardwalkers - Spritzer | 5pk | 2g - 2 items Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $10/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Jerzey Grown - Gumbo | 5pk | 2g - 2 items Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $10/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Jerzey Grown - LCG | 5pk | 2g - 2 items Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $10/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Boardwalkers - Tuscan Gelato | 5pk | 2g - 2 items Pre-rolls | each · 5-pack | $20 | $10/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | MELONAID Pre-rolls | each | $10.20$1215% off | $10.20/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 29 | LIME OG Pre-rolls | each | $10.20$1215% off | $10.20/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 30 | BLACK AMBER Pre-rolls | each | $10.20$1215% off | $10.20/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 31 | Pre-Roll King of Jersey - Slurricane | 5pk | 3.5g - 3.5 items Pre-rolls | each · 5-pack | $38$405% off | $10.86/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Pre-Roll King of Jersey - Black Maple Sherbanger | 5pk | 3.5g - 3.5 items Pre-rolls | each · 5-pack | $38$405% off | $10.86/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Pre-Roll King of Jersey - Valley Chem | 5pk | 3.5g - 3.5 items Pre-rolls | each · 5-pack | $38$405% off | $10.86/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Crops Red Velvet 1G 1g Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | EGG ROLL Pre-rolls | each | $11 | $11/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 36 | MINT COUTURE Pre-rolls | each | $11 | $11/piece | Kota Canna Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 37 | Belushi'S Farms Blue Dream Pre roll 1g Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Pete'S Farmstand Metal Face Og Single Flower Single | 1g Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | MindLift Recreational Weed Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | GMO | Joints | 0.5g Pre-rolls | each | $6 | $12/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Apple Fritter | Joints | 1g Pre-rolls | each | $12 | $12/g | Plant Base Dispensary Plainfield · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Plainfield pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Plainfield price: $12 per gram (middle of $9–$52.50). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Plainfield publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Plainfield price data: cheapest weed in Plainfield, cheap ounces, Plainfield flower price index, Plainfield deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.