Cheapest flower in Carlsbad, NM
Cheapest right now: 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Skywalker at Stoned Ape Canna Co. — $25 ($0.89 per gram)
262 comparable flower listings at 4 Carlsbad dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare flower prices across every New Mexico city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Skywalker Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Atomic Cherry Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Lemon Cherry Gelato Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Limoncello Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- GMO Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Space Dust Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Chem 4 Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | House Blend | Ground | 28g Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Vana | Berry Mac | Shake Ounce Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Vana | White Rainbow | Shake Ounce Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Vana | Jack Herer | Shake Ounce Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Vana | House Blend | Shake Ounce Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Vana | Green Crack | Shake Ounce Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Fora Farm | Lemon Citron | Flower Flower | eighth | $5 | $1.43/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Fora Farm | Winter Sunrise | Flower Flower | eighth | $5 | $1.43/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Fora Farm | Flambecita | Flower Flower | eighth | $5 | $1.43/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | 28g Pre-Pack- Desert Peaks- Stoned Ape Mix Flower | ounce | $45 | $1.61/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | 28g Pre-Pack- Desert Peaks- Cheetah Piss Flower | ounce | $52 | $1.86/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | 28g Pre-Pack - Desert Peaks - 41 Horses Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | 28g Pre-Pack - Desert Peaks - Matchalato Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | 28g Pre-Pack - Desert Peaks - Banana Crack Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | 28g Pre-Pack - Desert Peaks - Gushers x Gelato 41 #10 Flower | ounce | $65 | $2.32/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Vana | Alpine Guava | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Vana | Wicked Glue | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Vana | Oreoz & Cream | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | Vana | Pinnacle | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Vana | Rose Gold | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Vana | Sour Hawaiian Candy | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Vana | Divine Storm | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Vana | Trop Cherry | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Vana | Crumbled Lime | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Vana | Blockberry | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Vana | Berry Mac | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Vana | White Rainbow | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Vana | Flambecita | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Vana | Winter Sunrise | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Vana | White Hot Guava | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Vana | Lemon Citron | Popcorn Flower Flower | gram | $2.50 | $2.50/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Big Ass Bag Boofed Up PP Flower | 56 g | $235 | $4.20/g | Bud Board Dispensary - Carlsbad Carlsbad · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Big Ass Bag Boofed Up PP Flower | 56 g | $235 | $4.20/g | Bud Board Dispensary - Smoke Shop & Lounge Carlsbad · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
How Carlsbad flower prices compare
Every row above is priced per gram, so eighths, quarters and ounces compare fairly. That is the only way to compare a flower menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Carlsbad price: $7.86 per gram (middle of $2.50–$12). That works out to about $27.51 an eighth.
- 100% of priced flower listings in Carlsbad publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Carlsbad price data: cheapest weed in Carlsbad, cheap ounces, Carlsbad flower price index, Carlsbad deals.
Cheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.