Cheapest weed in Carlsbad, NM
899 Carlsbad menu items with a published package size, compared on the same unit · lists rebuilt Sep 23, 2026
↑ Compare every New Mexico city: cheapest weed in New Mexico
Cheapest flower in Carlsbad
See all flower prices →Cheapest right now: 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Skywalker at Stoned Ape Canna Co. — $25 ($0.89 per gram) · 262 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Skywalker Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Atomic Cherry Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Lemon Cherry Gelato Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Limoncello Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- GMO Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Space Dust Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1 ounce (28g) Pre-Packaged Shake- Chem 4 Flower | ounce | $25 | $0.89/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | House Blend | Ground | 28g Flower | ounce | $35 | $1.25/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest carts & vapes in Carlsbad
See all carts & vapes prices →Cheapest right now: Durban Poison - 1 Gram Cartridge at The Cannabis Store — $10 ($10 per gram) · 178 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Durban Poison - 1 Gram Cartridge Vana · Vape Pens | gram | $10 | $10/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gas Tanks Originals - 2g 510 Cartridge - Sour Diesel HeadSpace Alchemy · Vape Pens | 2 g | $22 | $11/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gas Tanks - 2g 510 Cartridge - Tigers Blood HeadSpace Alchemy · Vape Pens | 2 g | $22 | $11/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Zia | 1g Cart | Acapulco Gold Vape Pens | 2 g | $22 | $11/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gas Tanks - 2g 510 Cartridge - Tropical Passion HeadSpace Alchemy · Vape Pens | 2 g | $22 | $11/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gas Tanks Originals - 2g 510 Cartridge - Super Boof HeadSpace Alchemy · Vape Pens | 2 g | $22 | $11/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Lunar Lychee - 1 Gram Cartridge Vana · Vape Pens | gram | $12 | $12/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Coco Caviar - 1 Gram Cartridge Vana · Vape Pens | gram | $12 | $12/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest edibles in Carlsbad
See all edibles prices →Cheapest right now: Green Hornet | Gummies | Green Apple I Medical | 1000MG at The Cannabis Store — $30 ($3 per 100mg of THC) · 113 comparable items at 4 stores
Cheapest concentrates in Carlsbad
See all concentrates prices →Cheapest right now: Vana | Sunset Sherbet | Badder at The Cannabis Store — $50 ($7.14 per gram) · 74 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vana | Sunset Sherbet | Badder Concentrates | quarter | $50 | $7.14/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Vana | Raw Dog | Badder Concentrates | quarter | $50 | $7.14/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 14G BALLER JAR: Gas Station Extracts - Sunset Symphony Batter Live Resin Concentrates | half ounce | $150 | $10.71/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 14G BALLER JAR: Gas Station Extracts - Lemon Disco Batter Live Resin Concentrates | half ounce | $150 | $10.71/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | 14G BALLER JAR: Gas Station Extracts - Sour D Batter Live Resin Concentrates | half ounce | $150 | $10.71/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | 1G Gas Station Extracts Lemon Disco Batter Live Resin Concentrates | gram | $12 | $12/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | 1G Gas Station Extracts Sour D Batter Live Resin Concentrates | gram | $12 | $12/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | 1G Gas Station Extracts Cap Junky Live Resin Concentrates | gram | $12 | $12/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest pre-rolls in Carlsbad
See all pre-rolls prices →Cheapest right now: King Palm Real Leaf Roll 1 gram "mini" (individual) at Stoned Ape Canna Co. — $1.20 ($1.20 per gram) · 193 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | King Palm Real Leaf Roll 1 gram "mini" (individual) Pre-rolls | each | $1.20 | $1.20/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | King Palm Real Leaf Roll (individual) Pre-rolls | each | $2.25 | $2.25/piece | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 14g Pre-Roll Pack - Desert Peaks - Matchalato Pre-rolls | half ounce | $40 | $2.86/g | Stoned Ape Canna Co. Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Vana | White Runtz Trim Single PreRoll Pre-rolls | gram | $3 | $3/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Vana | Fruity Pebbles OG Trim Single PreRoll Pre-rolls | gram | $3 | $3/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Vana | White Hot Guava Trim PreRoll Pre-rolls | gram | $3 | $3/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | BBVG Party Bag-Caked Up Pre-rolls | half ounce | $45 | $3.21/g | Bud Board Dispensary - Carlsbad Carlsbad · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Party Pack Prerolls-Gas Pedal Pre-rolls | half ounce | $45 | $3.21/g | Bud Board Dispensary - Carlsbad Carlsbad · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Cheapest infused pre-rolls in Carlsbad
See all infused pre-rolls prices →Cheapest right now: SH Alien Cookies Infused Pre-roll at Bud Board Dispensary - Smoke Shop & Lounge — $14 ($9.33 per gram) · 61 comparable items at 4 stores
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SH Alien Cookies Infused Pre-roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $14 | $9.33/g | Bud Board Dispensary - Smoke Shop & Lounge Carlsbad · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | ALTO SH- Orange Julius Infused Pre-roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $14 | $9.33/g | Bud Board Dispensary - Carlsbad Carlsbad · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ALTO SH- Orange Julius Infused Pre-roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $14 | $9.33/g | Bud Board Dispensary - Smoke Shop & Lounge Carlsbad · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | SH Alien Cookies Infused Pre-roll Infused Pre-rolls | 1.5 g | $14 | $9.33/g | Bud Board Dispensary - Carlsbad Carlsbad · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Guava Licious | Prism Infused Joint | 1.5g Cure Injoy · Infused Pre-rolls | 1.5 g | $15 | $10/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Banana Hammock | Prism Infused Joint | 1.5g Cure Injoy · Infused Pre-rolls | 1.5 g | $15 | $10/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Twisted Tangerine | Prism Infused Joint | 1.5g Cure Injoy · Infused Pre-rolls | 1.5 g | $15 | $10/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pajama Mama | Prism Infused Joint | 1.5g Cure Injoy · Infused Pre-rolls | 1.5 g | $15 | $10/g | The Cannabis Store Carlsbad · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Real ounce packages ranked by ticket price, with price brackets.
Carlsbad flower price index →Average and typical price per gram, eighth, quarter, half and ounce.
Weed deals in Carlsbad →Discounted items across Carlsbad menus, newest first.
Best dispensaries in Carlsbad →Ranked by the WeedDispos Score from reviews, menus and hours.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Cannabis is for adults 21+; nothing here is a medical claim.