Cheapest pre-rolls in Ithaca, NY
Cheapest right now: MILDLY MORONIC | 5PK | NON-INFUSED 1G PRE-ROLLS | BUTTER PECAN KUSH at Corner House — $28 ($5.60 per gram)
67 comparable pre-rolls listings at 2 Ithaca dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare pre-rolls prices across every New York city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MILDLY MORONIC | 5PK | NON-INFUSED 1G PRE-ROLLS | BUTTER PECAN KUSH Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $28 | $5.60/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Hindsight Farm | Farmers Blend | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8 | $8/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Animal Face | Joints | 1g each | 5pk Leal · Pre-rolls | 5 g · 5-pack | $40 | $8/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 5G | MINIS 10 PK | LIL BUDDIES GOLDEN HOUR Veterans Choice Creations · Pre-rolls | 5 g · 10-pack | $40 | $8/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Leal | All Gas OG | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $8.25 | $8.25/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Garlic Budder | Joint | 1g Leal · Pre-rolls | gram | $8.25 | $8.25/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Platinum Lemon Cherry Gelato | Single Pre Roll | 1g Leal · Pre-rolls | gram | $8.25 | $8.25/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Honest Pharm | Bubba Kush | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $9.50 | $9.50/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Honest Pharm | Ballers Game | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $9.50 | $9.50/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | POT & HEAD | 1G | NON-INFUSED PRE-ROLL | TANGIE SUNRISE Pot & Head · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Odysseus | Sour Spritzer | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Odysseus | Pluto | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Terpene Alchemy | Ghost Train Haze | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Honest Pharm Co | Bubba Kush | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Colorado Night Shifter | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Pot & Head | Pre Roll | Ice Cream Cake | 1G Pot & Head · Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Honest Pharm Co | Ballers Game | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $10 | $10/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Florist Farms | OG Snow Pre-Rolls | .5g 7-pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $37$4212% off | $10.57/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Florist Farms | Headband Pre-Rolls | .5g 7-pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $37$4212% off | $10.57/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Florist Farms | Purple Boof Pre-Rolls | .5g 7-pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $37$4212% off | $10.57/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Florist Farms | Iced Sangria Pre-Rolls | .5g 7-pack Pre-rolls | eighth · 7-pack | $37$4212% off | $10.57/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Goodnite Moon | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $11 | $11/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Granddaddy Purple | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 5 g · 7-pack | $56.50 | $11.30/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Limoncello | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 5 g · 7-pack | $56.50 | $11.30/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 25 | Trop Cherry | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 5 g · 7-pack | $56.50 | $11.30/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 26 | White Widow | Classics | 7pk | 5g Ruby Farms · Pre-rolls | 5 g · 7-pack | $56.50 | $11.30/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 27 | Umamii | Permanent Marker | Hemp Blunt Pre-rolls | 1.2 g | $13.58$16.5018% off | $11.32/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 28 | Ithaca Organics | Piff Haze | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 29 | Florist Farms | Banana Nut Bread | 1g pre-roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 30 | Peach Maraschino | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 31 | Jive Slimz | Wedding Cake | Pre-Rolls | .75g 2-pack Pre-rolls | gram · 2-pack | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 32 | Ithaca Organics | Guava Runtz | Pre-roll | 1g FLX Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 33 | Florist Farms | Biscotti | Joints | 1g Florist Farms · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 34 | Honest Pharm Co | Double Runtz | Blunt Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 35 | Honest Pharm Co | Chem Dawg | Blunt Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 36 | Knack | Lemon Rindz | Pre-Roll Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 37 | Honest Pharm | Chem Dawg | Hemp Blunt Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 38 | Honest Pharm | Double Runtz | Hemp Blunt Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Altitude Ithaca Ithaca · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 39 | Florist Farms | La Bomba | Joints | 1g Florist Farms · Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 40 | Lilac Diesel GMO | Joints | 1g Pre-rolls | gram | $12 | $12/g | Corner House Ithaca · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How Ithaca pre-rolls prices compare
Every row above is priced per gram of flower in the pack. That is the only way to compare a pre-rolls menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Ithaca price: $12 per gram (middle of $8.88–$18.08). That works out to about $42 an eighth.
- 100% of priced pre-rolls listings in Ithaca publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Ithaca price data: cheapest weed in Ithaca, cheap ounces, Ithaca flower price index, Ithaca deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest concentratesCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.