Cheapest concentrates in Nantucket, MA
Cheapest right now: False Teeth | Solventless | 2g at ACK Natural Cannabis Dispensary — $50 ($25 per gram)
17 comparable concentrates listings at 2 Nantucket dispensaries · ranked per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare concentrates prices across every Massachusetts city
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | False Teeth | Solventless | 2g Concentrates | 2 g | $50 | $25/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sour Diesel | Solventless | 2g Concentrates | 2 g | $50 | $25/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sour Diesel '26 | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $29.99 | $29.99/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Black Hole Sun | Solventless | Kief | 1g Concentrates | each | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Oreoz | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Horchata | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Tropical Cherry | Solventless | Kief | 1g Concentrates | gram | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sour Dough '26 | Solventless | Kief | 1g Concentrates | each | $30 | $30/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Local Skunk | Solventless | Kief | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $35 | $35/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | larry bird mints | Solventless | Kief | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $35 | $35/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Buckner | Solventless | Kief | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $35 | $35/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Double Krush | Solventless | Kief | 1g Nature's Heritage · Concentrates | gram | $35 | $35/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Pina Colada | Solvent | Sauce | 1g Concentrates | gram | $60 | $60/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Sour Diesel '26 | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $69.99 | $69.99/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Toasted Mallow Live Rosin | 1g Good Chemistry · Concentrates | gram | $70 | $70/g | The Green Lady Dispensary Nantucket · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Gmo Rootbeer Live Rosin - 1G Concentrates | gram | $70 | $70/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Tropical Cherry '26 Live Rosin - 1G Concentrates | gram | $70 | $70/g | ACK Natural Cannabis Dispensary Nantucket · ★ 5.0 · delivery | Aug 1, 2026 |
How Nantucket concentrates prices compare
Every row above is priced per gram. That is the only way to compare a concentrates menu honestly: the smallest package is almost always the cheapest ticket price and almost never the best value.
- Typical Nantucket price: $35 per gram (middle of $27.99–$70). That works out to about $122.50 an eighth.
- 100% of priced concentrates listings in Nantucket publish a package size — the rest are excluded from this ranking rather than estimated.
More Nantucket price data: cheapest weed in Nantucket, cheap ounces, Nantucket flower price index, Nantucket deals.
Cheapest flowerCheapest carts & vapesCheapest ediblesCheapest pre-rollsCheapest infused pre-rolls
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Confirm with the store before you travel. Adults 21+ only.